Omladinska Liga – Brodarac ponovo na +5

Još osam kola ostalo je do kraja prvenstva omladinske lige Srbije,  a nakon ovog vikenda Brodarac je uvećao prednost na pet bodova.

U derbiju kola lider je savladao OFK sa 3-1. Povela je ekipa sa starog sajmišta nakon autogola Ignjatovića, do kraja poluvremena pao je po jedan gol na obe strane,strelci su bili  Bjelobrk i Milovanović ,za goste  sa Karaburme.

U nastavku pobedu  Brodarcu osigurao je Lukić.

Crvena Zvezda je neočekivano remizirala u Kruševcu sa domaćim Napretkom. Golom Juga Stanojeva,poveli su gosti iz Beograda, ali je Gruzijac Daur Kvekveskiri svojim golom doneo vredan bod Kruševljanima u borbi za opstanak.

Radnički iz Niša  i Jagodina odigrtali su meč Bez golova,u kome je domaća ekipa propustila izglednije prilike za postizanje gola.

Čukarički je  do prednosti  u Valjevu stigao preko dva opravdano dosuđena jedanaesterca,koje su realizovali Stojanović i Mehmedović dok je Kilibarda osigurao pobedu golom u 75. minutu.

Omladinci Partizana savladali su Lokomotivu sa  ubedljivih 4-0 na gostovanju u Makišu. Streci za crno-bele bili su Mićević,Vladić,Maksimović i Milenković.

Spartak i Rad remizirali su u Subotici. Domaćin je poveo golom Šormaza,a bod građevinarima doneo je Parađin golom u 85. minutu.

Voždovac se ustalio na četvrtoj poziciji. Meč je obeležio sa tri gola Filipa Stuprevića ,prvo je “zmajeve” u vođstvo doveo Aleksandar Mirković. Utešni gol za Mačvu postigao je Pejović.