Napredak i Vojvodina u borbi za prvaka Srbije

Tereni Fudbalskog saveza Beograda na Adi Ciganliji domaćini su finalnog turnira za prvaka Srbije u pionirskoj konkurenciji.

Danas su odigrane dve polufinalne utakmice na kojima je odlučeno da sutrašnje finale od 10 časova igraju ekipe FK Vojvodine i Napretka  iz  Kruševca.

U prvom meču ubedljiva i zaslužena pobeda Vojvodine nad Partizanom 3-0. Miloš Pantović bio je strelac dva gola ,a Ilija Babić jednog.

Sloboda i Napredak odigrali su ravnopravan i uzbudljiv meč, ali su Kruševljani na kraju bili srećnija ekipa.

Poveli su “Čarapani” golom Alekse Nikolića, dok je Matija Jovičić u 22. minutu duplirao prednost, ali Mitrović Jovan pred kraj prvog poluvremena smanjio prednost.

U drugom poluvremenu Sloboda kreće znatno agilnije prema golu ekipe iz Kruševca. Prvo je Vrbić Dušan izjednačio u 49, minutu , asamo četri minuta kasnije Užičani dolaze do prednosti 3-2 golom Marka Radojevića.

Ipak to nije bilo sve od preokrete na ovom polufinalnom meču. Ekipa iz Lazarevog grada preko  Mihajlovića i još jednim golom Jočića dolaze do konačnih 4-3