Bayern izbacio PSG iz Lige prvaka

Nogometaši Bayerna pobijedili su u Minhenu ekipu PSG-a rezultatom 2:0 u revanš susretu osmine finala Lige prvaka i sa ukupnih 3:0 prošli su dalje.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli naročito dopadljiv nogomet, a na prvu priliku čekali smo do 25. minute kada je Messi u gužvi nakon ubacivanja Mendesa došao do lopte, ali su ga zaustavili Sommer i De Ligt.

Šest minuta kasnije do vodstva je mogao Bayern. Musiala se izvukao na lijevu nogu, ali je pucao iz teške pozicije pa je Donnarumma dobro odbranio.

I onda u 38. minuti desila se situacija koja se ispostavila kao ključna na meču. Neoprezni Sommer je izgubio loptu, Vitinha neometan pucao s ivice šesnaesterca, ali je De Ligt uspio klizećim startom izbaciti loptu s gol-linije i spasio Bayern.Na početku drugog poluvremena Choupo-Moting je postigao gol glavom nakon ubačaja Daviesa, ali označen je ofsajd Mullera koji je pokušao igrati loptom nakon udarca Kamerunca.

Konačno, Bayern je do vodstva stigao u 61. minuti. Bila je to velika greška Verrattija. Goretzka i Muller su mu zajedničkim snagama oduzeli loptu na 16 metara od gola Parižana, a Goretzka je zatim dodao Choupo-Motingu koji je pogodio praznu mrežu za 1:0.

Mogao je PSG ekspresno poravnati, ali Sommer je bravuroznom intervencijom zaustavio udarac glavom Ramosa u 64. minuti.

Isti igrač je u 81. minuti iz slične situacije ponovo glavom uputio udarac tik pored stative, što je bio kraj svih nadanja Parižana.

U 90. minuti nakon brze kontre Gnabry je lijepo pogodio i postavio konačnih 2:0.

Bayern je tako zadržao stopostotni učinak u Ligi prvaka (osam pobjeda), a žrijeb četvrtfinala Lige prvaka održat će se 17. marta.