Borac preko penala savladao Sutjesku iz Foče u Kupu RS-a

Fudbaleri banjalučkog Borca slavili su u Foči u zaostaloj utakmici “dr. Milan Jelić” protiv Sutjeske nakon boljeg izvođenja penala. U regularnom toku bilo je 1:1.

Spektakl je ovo zaista bio na stadionu kraj Ćehotine. U Foču je dolazio banjalučki Borac, a na tribinama se okupilo oko 2000 gledalaca koji su došli sa namjerom da podrže Sutjesku u borbi za prolaz u četvrtfinale Kupa “dr Milan Jelić”, a podsjećamo utakmica je istovremeno bila i humanitarnog karaktera, pa je i to zasigurno bio motiv više Fočacima da dođu na Gradski stadion.

Prvu priliku na meču ima Borac. Jovo Lukić je ubacio sa lijeve strane, a Jakov Blagaić kasni da sprovede loptu u mrežu. Na drugoj strani prijeti Dačević sa dvadesetak metara, lopta ide preko prečke. Oprobao je šut i kapiten Nikola Mojović, nije pogodio. Mojović je glavni protagonista akcije u 26. minuti, dodaje do Boška Radovića, ali centarfor Fočaka se nije proslavio ovom prilikom.

Sjajnu šansu Borac ima dvije minute kasnije. Ivan Lagundžić je centrirao, a Nedeljko Piščević glavom šutira tik iznad prečke Pajevićevog gola. I na drugoj strani ista slika. Mojović centrira, Milutinovićev šut ide malo iznad prečke. U finišu utakmice još po jedna opasnija prilika na obje strane. Prvo Radović kasni na asistenciju Dačevića, a na drugoj strani Tatar sa nekih osamnaest metara šutira tik iznad prečke.

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme erupcija oduševljenja domaće publike. Korner je izveo Nikola Mojović, a štoper Bojan Mihajlović je najspretniji u kaznenom prostoru i šalje loptu iza leđa iskusnog Bojana Pavlovića. Uslijedio je nakon toga pritisak Borca koji je krenuo po izjednačenje, Blagaić iz slobodnog udarca sa nekih 18-19 metara šutira pored gola, a Benjamin Tatar iskosa šutira pored stative.  Što nisu uradila njih dvojica jeste Jovo Lukić, koji konačno uspjeva da zatrese mrežu u zvaničnoj utakmici. Igrala se 64. minuta kada je Lukić ušao u kazneni prostor, šutirao, Pajević dirao loptu taman toliko da je sprovede do stative, ali se na njegovu nesreću, a Lukićevu sreću, odbija ponovo na nogu centarforu Borca koji je sada sigurniji za izjednačenje. Ovo je, zanimljivo, peti gol Jove Lukića u Kupu “dr Milan Jelić” ove sezone, četiri je dao Skugriću u 1/16 finala, a osim toga se nije više upisivao u strijelce.

Do kraja utakmice i nije bilo previše uzbuđenja, kako je vrijeme odmicalo ekipe su bile sve opreznije, te se ušlo u penale, gdje je spretnija ekipa Borca i slavi pobjedu, te ide na megdan Slaviji u četvrtfinalu Kupa.

SUTJESKA – BORAC 1:1 (0:0) pen:7:8