back to top

Borac u 92. minuti prokockao već upisanu pobjedu, Kuzmanović spasio Tuzla City!

Nogometaši Tuzla Cityja i Borca podijelili su večeras bodove na stadionu Tušanj u 24. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine odigravši neriješeno 2:2.

Nakon nekoliko opasnih situacija na obje strane u uvodnim minutama uslijedio je period u kojem se igralo uglavnom između dva šesnaesterca. Prvu veliku na priliku propustio je Borac u 23. minuti kada se Tatar nije najbolje snašao, a samo tri minute kasnije Ivaniadze se našao u sjajnoj šansi, ali je s desetak metara šutirao pored gola.

U 31. minuti uslijedili su veliki protesti igrača Tuzle jer je lopta nakon prodora Ivaniadzea pogodila u ruku igrača Borca koji se nalazio u šesnaestercu gostiju. Međutim, glavni sudija Dragan Kesić iz Bosanske Gradiške se nije oglasio. Igrači Tuzle se jedno duže vrijeme nisu mogli pomiriti s odlukom, a stadionom se tada orilo: “Lopovi, lopovi”.

Imao je Borac u 35. minuti dobru priliku kada je Vojnović glavom šutirao malo preko gola, ali tri minute kasnije došli su u vodstvo nakon što je Mrkaić rutinski matirao Fejzića. Ujedno je 0:1 bio i rezultat prvog poluvremena.

Početak drugog poluvremena obilježila je dobra prilika za Borac nakon kontre. Kulašin je na kraju uposlio Piščevića čiji je udarac bio izblokiran. Igrači Borca su tada tražili i penal. Kulašin je šansu imao u 65. minuti nakon dodavanja Ninkovića, ali je šutirao pored gola.

Ipak, minut kasnije Borac je udvostručio vodstvo. Ninković je odlično centrirao, a Lukić postigao gol glavom. Vrlo brzo je Fejzić spasio svoj tim odličnom odbranom u srazu s Tatarom.

U 72. minuti je dosuđen penal za domaće nakon što je srušen Hadžić, a siguran s bijele tačke bio je Kuzmanović. Isti igrač je u drugoj minuti sudijske nadoknade postigao sjajan pogodak za konačnih 2:2.

Borac je nakon večerašnje utakmice ostao na drugom mjestu Premijer lige BiH s 11 bodova manje od lidera Zrinjskog koji ima i utakmicu manje, dok je Tuzla na osmoj poziciji. U narednom kolu Borac dočekuje upravo Zrinjski, a Tuzla gostuje Željezničaru.