back to top

Borac u posljednjim sekundama utakmice srušio Široki

Nogometaši Borca pobijedili su Široki Brijeg u prvom meču proljetnog dijela Premijer lige Bosne i Hercegovine, a oni su u meču 20. kola na Gradskom stadionu u Banjoj Luci slavili rezultatom 1:0.

Borac je bolje otvorio meč i igrao je bolje u prvom poluvremenu. Predragović je prvi prijetio, ali njegov udarac u devetoj minuti je otišao iznad prečke, da bi nakon toga Tatar i Ninković propustili šanse. Lukić je imao odličnu šansu u 22. minuti, ali je glavom šutirao pored gola te se na poluvrijeme otišlo bez pogodaka.

Kulašin je na početku drugog poluvremena promašio situaciju jedan na jedan s golmanom, da bi u 56. minuti Predragović s dva metra prebacio kompletan gol i propustio veliku šansu. Bagarić je za Široki Brijeg prijetio u 73. minuti, ali je njegov udarac odbranio golman Borca, nakon čega je još jednom gostujući tim prijetio, ovaj put preko Radića, ali ni on nije pogodio.

Pobjednik utakmice je odlučen u samom finišu meča, tačnije u 94. minuti, u četvrtoj od šest minuta sudijske nadoknade, kada je Blagaić pogodio za 1:0 i iz poštovanja prema bivšem klubu, nije proslavio ovaj pogodak.

Borac se ovom pobjedom bodovno izjednačio sa Širokim Brijegom i oba tima sada imaju po 36 osvojenih bodova, sedam više od Željezničara koji ima dvije utakmice manje.