Crvena zvezda u drugom poluvremenu dodala gas i slavila na Karađorđu! (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde došlisu do pobede u odloženom meču Superlige na teškom gostovanju u Novom Sadu protiv Vojvodine 0:2 (0:0).

Prvo poluvreme je proteklo u potpunoj dominaciji Crvene zvezde. Vojvodina se u potpunosti povukla i prepustila inicijativu Beograđanima.

Nije bilo uno prilika, a najbolja je viđena pred kraj poluvremena kada je Katao izašao 1 na 1 sa golmanom domaćih i pogodio ga u telo.

U drugom poluvremenu u prvih 5 minuta viđeno je veđe noge u čitavih 45 minuta prvog dela.

Prvo je Uroš Nikoli udarcem glavom pogodio stativu gola Borjana, da bi 30-ak sekundi kasnije Kanga odlično šutirao, ali je golman Vojvodine odlično odbrani.

Ipak, ubrzo posle toga Crvena zvezda dolazi do gola. Posle kombinacije Eraković je centrirao i pogodio Pešića u petercu koji je odličnim udarcem poslao loptu u mrežu u 51. minutu.

odmah posle gola Vojvodina je imala nov šansu, ali Borjan je odbanio. Na drugoj strani Pešić je uposlio Kangu koji šutira tik iznad gola Carevića.

U 60. minutu Crvena zvezda je dobila korner, posle kojeg je u petercu rukom igrao defanzivac Vojvodine. Posle gledanja VAR-a, glavni sudija Milanović je dosudio penal koji je sigurno izveo gelor Kanga za 0:2 za Beograđane.

U nastavku Vojvodina je potpuno pala i nije imala prilika. Sa druge strane Beograđani su nastavili sa napadima i najbolju priliku je imao rezervista Ibrahim Mustafa koji je promašio vrlo izglednu šansu, tačnije Carević mu je odbranio. Dobru priliku u nadoknadi je imao i Bukari, ali je šutirao pored gola.

Posle ovog meča Crvena zvezda se učvrstila na prvom mestu sa 38 bodova, dok je Vojvodina na 6. mestu sa 23.

FK Sarajevo prihvatio ostavku Feđe Dudića, evo šta je poručio Emir Hadžić

U Nedelju Bograđani igraju protiv Radničkog u Nišu, dok Novosađani gostuju u Krešuvcu protiv Napretka.