Derbi na Pecari, Tuzla City i Igman za povratak pozitivnim rezultatima

Četrnaesto kolo Premijer lige BIH nastavlja se danas sa nove dvije utakmice, u Srebreniku i Širokom Brijegu.

Tuzla City će od 14.30 ugostiti Igmana, a i jedna i druga ekipa traže povratak u pozitivan niz. Tuzla City ima jednu pobjedu u posljednja četiri meča, a u posljednjem kolu je doživjela ubjedljiv poraz od Posušja 3:0. Sa druge strane Igman je vezao tri poraza, od Zrinjskog, Širokog Brijega i Veleža. Utakmica se igra od 14.30, uz direktan prenos na TV Arena sport.

Mnogo više pažnje privlači duel Širokog Brijega i Željezničara na Pecari od 19 sati. Širokobriježani sa 25 bodova predstavljaju najveće osvježenje za Premijer ligu BiH. Odlično je Ivica Barbarić posložio ekipu, igraju sjajno i na drugom su mjestu Premijer lige BiH. Željezničar također ima čime da se pohvali, Edis Mulalić je doveo ekipu do 22 boda nakon 13 odigranih kola i nema sumnje da će Plavi biti ravnopravan takmac za borbu za izlazak u Evropu. Očekuje se sjajno ispunjena Pecara, i Manijaci su najavili odlazak u velikom broju, tako da bismo mogli pratiti istinski spektakl. Meč se igra od 19 sati uz direktan prenos na My TV.

Podsjećamo, jučer su odigrane prve dvije utakmice. Borac je u drami savladao Posušja 2:1. Gosti su poveli golom Bobana u 90. minuti, ali odmah nakon toga Nedeljko Piščević kažnjava grešku gostujuće odbrane, da bi potom i Pavlović napravio penal nad Kulašinom kojeg u gol u petoj minuti nadoknade pretvara Goran Zakarić.

Veče smo proveli uz utakmicu iz Modriče gdje je Sarajevo gostovalo kod Sloge, a domaći su golom Milana Basraka slavili pobjedu 1:0.