Derbi sa mnogo promašenih prilika i bez golova

U 170. Večitom derbiju, Partizan i Crvena zvezda su odigrali meč bez golova 0:0.

Prvo poluvreme je bilo vrlo sadržajno i sa dosta šansi u odnosu na prethodne derbije.

Prvu ozbiljniju priliku je imao Partizan posle samo nekoliko minuta igre, pošto je odbrana Zvezde nespretno intervenisala, ali lopta nije došla do Rikarda. Vrlo brzo posle kornera, šansu je imao i Vujačić ali nije bio precizan.

Samo nekoliko minuta kasnije, lep udarac je izveo Rodić, ali je lopta otišla tik pored stative.

Crveno-beli su imali više od igre i napadali su u talasima. Posle prodora Viga po desnoj strani, odličnu priliku je imao Pešić, ali je promašio loptu u vrlo izglednoj situaciji.

Partizan se revanširao preko Dijabatea, koji je posle prodora Meniga sam sa 10 metara loptu posleo daleko preko gola za razočarenje svih u taboru crno-belih.

Do kraja poluvremena Zvezda je i dalje napadala, imala nekoliko polu prilika, ali i jednu kolosalnu preko Kataija.

Zvezdina desetka je loptu primio u kaznenom prostoru, odlično predriblao dva igrača, ali je loptu poslao tik uz stativu i Partizan je imao mnogo sreće u toj situaciji. Na poluvreme se otišlo sa 0:0.

U drugo poluvreme je bolje ušao Partizan. Imali su više od igre, a najbolju priliku su imali u 59. minutu kada je Natho, koji je tek ušao u igru, imao sjajnu priliku, ali je Borjan fenomenalno intervenisao.

Usledio je nešto mirniji period, a najbolju šansu je imao Katai kada je ušao u kazneni prostor, ali nije u 1 na 1 zrešio defanzivca Partizana.

Crno-beli su imali nekolko izglednih situacija, pošto su na sredini terena napravili viškove, ali nisu imali završnicu.

Najbolju šansu je imao Jović u 80. minutu kada je na prodor Dijabatea jako loše šutirao iz sjajne pozicije, ali direktno u Borjana.

U 87. minutu Crvena zvezda ima sjajnu priliku pošto posle sjajnog prodora Mitrovića, Bukari pogađa stativu u trenutku kada je bio prazan gol i domaćin je imao mnogo sreće da u završnici ne bude kažnjen za promašaje.

Do kraja meča, crveno-beli su imali dve prilike iz prekida, ali nije bilo opasno po gol domaćih i meč je završen bez golova.

Crvena zvezda na prvom mestu sa 86 bodova, dok Partizan je četvrti sa 58.