Manchester City napravio je veliki korak prema dovođenju Elliota Andersona. Prema informacijama iz Engleske, aktualni prvak dogovorio je transfer s Nottingham Forestom, a veznjak bi uskoro trebao obaviti liječnički pregled i potpisati ugovor.
Iako službeni financijski detalji još nisu objavljeni, engleski mediji navode da će odšteta premašiti 100 milijuna funti koje je City 2021. godine platio Aston Villi za Jacka Grealisha. Time bi Anderson postao najskuplje pojačanje u povijesti kluba.
Nottingham Forest dao je dopuštenje igraču da obavi liječnički pregled, no još se usklađuju termini s obzirom na to da se 23-godišnji veznjak trenutno nalazi sa reprezentacijom Engleske na Svjetskom prvenstvu u Sjedinjenim Američkim Državama.
Liječnički pregled nakon završetka grupne faze?
Anderson je započeo obje utakmice Engleske u skupini L te se nametnuo kao jedan od ključnih igrača izbornika Thomasa Tuchela.
Englesku u subotu očekuje posljednja utakmica grupne faze protiv Paname, nakon koje bi se, ovisno o rasporedu reprezentacije, mogao organizirati liječnički pregled.
Osobni uvjeti između igrača i Manchester Cityja ne bi trebali predstavljati nikakav problem pa se očekuje da će posao biti zaključen čim se ispune svi proceduralni uvjeti.
Guardiola dobiva prioritetno pojačanje
Manchester City Andersona prati već mjesecima.
Početkom lipnja klub je poslao prvu ponudu koju je Nottingham Forest odbio, no pregovori su nastavljeni i dvije su strane u međuvremenu uspjele postići dogovor.
City u Andersonu vidi idealnog veznog igrača za budućnost. Tijekom prošle sezone profilirao se među najboljim centralnim veznjacima Premier lige, a njegov razvoj nakon dolaska iz Newcastle Uniteda 2024. godine nije prošao nezapaženo.
Na Etihadu posebno cijene njegovu sposobnost osvajanja prostora, radnu etiku i kvalitetu u oba smjera igre.
Tuchel pun hvale
Engleski izbornik Thomas Tuchel nedavno je javno pohvalio Andersona, istaknuvši da interes Manchester Cityja nije utjecao na njegove izvedbe u reprezentaciji.
“On je vrhunski igrač. Kompletan je veznjak i ključan igrač naše reprezentacije”, rekao je Tuchel tijekom priprema za Svjetsko prvenstvo.
Na pitanje o interesu Cityja nije želio govoriti, ali je naglasio da Anderson ostaje potpuno koncentriran na nastupe za Englesku.
Forest već traži zamjene
U Nottingham Forestu svjesni su da je odlazak Andersona sve izgledniji pa su već krenuli u potragu za njegovim nasljednicima.
Prema pisanju engleskih i talijanskih medija, na popisu želja nalaze se Lucas Bergvall iz Tottenhama te Davide Frattesi iz Intera, kojeg talijanski klub navodno procjenjuje na oko 30 milijuna eura.
Forest i dalje prati i Arnea Engelsa iz Celtica, igrača kojeg je pokušao dovesti još tijekom zimskog prijelaznog roka.
Ako Andersonov transfer bude službeno potvrđen u narednim danima, Nottingham će gotovo sigurno krenuti u realizaciju barem dva nova dolaska u vezni red.
Manchester City, s druge strane, dobit će igrača kojeg Pep Guardiola smatra jednim od najperspektivnijih veznjaka engleskog nogometa i važnim dijelom momčadi za godine koje dolaze.

