back to top

FERDINAND O CITYJU: Ovo još nisam vidio!

Manchester City pobijedio je Bayern 3:0 na stadionu Etihad u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka. O nastupu Cityja govorio je stručni komentator BT Sporta Rio Ferdinand, umirovljena igračka legenda Engleske. “City je kontrolirao utakmicu, što od njega još nisam vidio u ovoj fazi turnira. Uvjerljiv nastup protiv vrlo dobrog protivnika. Impresivno je kako je kontrolirao utakmicu s i bez lopte”, rekao je Ferdinand.

Domaći sastav trenera Pepa Guardiole poveo je u 26. minuti fantastičnim pogotkom Španjolca Rodrija. Na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednošću Cityja, koji je u nastavku postigao još dva pogotka. Bernardo Silva pogodio je glavom u 70. minuti, dok je treći gol zabio Erling Haaland u 76. minuti.

Norvežaninu je to bio 11. pogodak u Ligi prvaka, koju predvodi kao najbolji strijelac. Uzvrat je za tjedan dana u Münchenu, kada će njemački sastav, čiji je trener Thomas Tuchel, morati nadoknaditi veliki zaostatak.