Ferran i Ansu Fati se svađali ko će pucati penal, a onda je “pala bruka” u Barceloni!

Barcelona igra trenutno na svom terenu protiv Valencije u okviru 24. kola španske La Lige.

Kataloncima je potrebna pobjeda danas kako bi se iskupili za šokantan poraz u prošlom kolu protiv Almerije, ali i zadržali prednost u odnosu na drugoplasirani Real Madrid.

Barcelona je odlično otvorila utakmicu i uspjela je već u 15. minuti da povede sa 1:0.

Sergio Busquets je upisao odličnu asistenciju za Raphinhu koji se ubacio sjajno iza odbrane Valencije, a zatim je glavom lobovao golmana i zatresao mrežu Šišmiša.

Početkom drugog poluvremena Barcelona je mogla udvostručiti svoju prednost kada je jedan igrač Valencije igrao rukom, a sudija je opravdano pokazao na bijelu tačku.

No, potom smo gledali nevjerovatne scene na Camp Nouu. Loptu je uzeo Ferran Torres, no Ansu Fati je bio taj koji je htio da izvede penal.

¡Falla el penalti Ferran! ¡Lo tira al palo! Se habían ‘peleado’ Ferran y Ansu Fati por tirarlo. Ansu ha ido a animar a Ferran tras el fallo.

Min 56 FCB 1 – 0 VCF

Jornada 24 de Liga#BarçaValencia pic.twitter.com/dBsLDHLmTw
— Tiempo de Juego (@tjcope) March 5, 2023

Međutim, Ferran mu nije htio dati loptu i čak ga je odgurnuo, a potom je stavio loptu na bijelu tačku i šutirao pored gola čime se nakon svega itekako obrukao.

Da stvari budu gore za Barcelonu samo četiri minute kasnije domaći su ostali s igračem manje kada je Ronald Araujo dobio direktan crveni karton.