back to top

Fiorentina ostala bez prednosti od 4:1 iz prvog meča pa spašavala prolazak u polufinale!

Nogometaši Fiorentine u prvom meču četvrtfinala Evropske lige pobijedili su Lech u gostima rezultatom 4:1, a iako su se Poljaci u uzvratu vratili te imali vodstvo od 3:0, na kraju je tim iz Italije uspio postići dva pogotka i izbjeći istinsku senzaciju.

Sousa je u devetoj minuti doveo Lech u vodstvo, što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, u kojem nije viđeno pretjerano šansi i u kojem se igrali poprilično tvrdo.

Muk na domaćem stadionu desio se u razmaku od samo pet minuta, tačnije od 64. do 69. minute kada Lech postiže dva pogotka, prvi preko Veldea iz penala i drugi preko Sobiecha u 69. minuti, čime su anulirali prednost Italijana iz prvog meča.

Ipak, šok koji je nastao na stadionu Artemio Franchi prekinuo je Sottil, koji je u 78. minuti pogodio za 3:1, da bi konačnih 3:2 postavio Castrovilli u drugoj minuti sudijske nadoknade.

U drugom meču UEFA-ine Konferencijske lige, koji se igra u terminu od 18:45 sati, AZ Alkmaar je nadoknadio prednost Anderlechta iz prvog meča i identičnim rezultatom 2:0 odveo meč u produžetak.