(FOTO) Barcola junak gostiju: Remi Zrinjskog i Tuzle u Mostaru, tabela konačno kompletirana

Fudbaleri Zrinjskog i Tuzla Cityja su remizirali u zaostaloj utakmici sedmog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, a konačan rezultat je bio 0:0, te je sada tabela konačno kompletirana budući da su svi timovi odigrali po 15 utakmica. Plemići su i dalje prvoplasirani na tabeli sa 32 boda dok je Tuzla City ostala šesta sa 11 bodova manje od današnjeg protivnika.

Zrinjski je bolje otvorio utakmicu, pa su tako zaprijetili već u šestoj minuti utakmice preko Nike Jankovića koji je fantastično šutirao, ali je golman gostiju spasio čist gol da bi četiri minute kasnije uzvratili Tuzlaci preko Kuzmanovića čiji udarac zaustavlja Soldo. Minutu kasnije Janković je bio u dobroj poziciji, ali je Šukilović u posljednji trenutak uklizao i izbacio loptu u korner nakon kojeg je Bekić šutirao pored gola.

Na sljedeću priliku se čekalo do 15. minute susreta kada je Jakovljević šutirao glavom u Barcolu, a dvije minute kasnije Bekić šutira jako loše. Barcola je u 18. minuti zaustavio Sučića da bi tri minute kasnije Mišić šutirao pored gola Solde. Uslijedio je mirniji period igre do 37. minutei susreta kada je viđena najbolja prilika na utakmici. Eleouet je probio po desnoj strani i uposlio Mišića čiji udarac fantastično zaustavlja Soldo.

U 42. minuti je Janković bio u dobroj poziciji nakon jednog kornera, ali je njegov udarac u posljednji čas izblokirao Mehidić i lopta je otišla u novi udarac iz ugla nakon kojeg nije bilo opasnosti po Tuzlake da bi posljednje uzbuđenje u prvom dijelu vidjeli u 45. minuti susreta kada je Jankovićev udarac sa desetak metara otišao pored gola Barcole, te se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

U nastavku su prvi zaprijetili domaći, ali je udarac Bilbije otišao pored gola da bi u 60. minuti napadač Plemića izašao sam na Barcolu koji je zaustavio njegov udarac. Dvije minute kasnije Bekić je šutirao pored gola Tuzlaka da bi u 65. minuti Malekinušić izašao sam na Barcolu i šutirao, no njegov pokušaj sa gol linije izbacuje Jasmin Čeliković, te je ostalo 0:0.

Jakovljević udarac glavom nakon kornera iz 67. minute nije ugrozio Barcolu da bi pet minuta kasnije pokušao i Irfan Hadžić, no golman Tuzlaka je bio na visini zadatka. U 74. minuti je Čeliković izbacio loptu sa gol linije nakon šuta Jakovljevića da bi već u sljedećem napadu Harun Karić izašao sam na Soldu koji je odlično zaustavio njegov udarac. Isti igrač je loše šutirao minutu kasnije

U 84. minuti je dosuđen slobodan udarac na nekih 18 metara od gola Barcole, ali je Bilbija izblokiran da bi u nastavku akcije istu sudbinu doživio i Josip Ćorluka. Do kraja susreta nije bilo prilika, te je susret mostarskog i tuzlanskog tima okončan podjelom bodova. Plemići će u sljedećem kolu gostovati na Pecari kod Širokog Brijega dok Tuzlake očekuje domaći duel u Srebreniku protiv Željezničara.

Stadion: Pod Bijelim brijegom. Gledatelja: 2.500. Sudija: Sivac Ermin (Zenica). Žuti kartoni: Barcola, Hrkač (Tuzla City).

Zrinjski: Soldo; Ćorluka, Barišić, Jakovljević, Bekić (82. Memija); Ilinković (46. Zubairu), Sučić, Janković (82. Sabljić), Tičinović (62. Malekinušić), Ćuže (62. Hadžić)); Bilbija. Trener: Sergej Jakirović.

Tuzla City: Barcola; Dario (71. Hrkač), Šukilović, Čeliković, Mehidić; Karić, Mišić (66. Karjašević), Diaby, Nukić (87. Mešinović), Kuzmanović; Eleouet (87. Mendeš). Trener: Selver Ahmetović.