(FOTO) Konyaspor u sjajnoj utakmici savladao Željezničar na stadionu Grbavica

FK Željezničar je u prijateljskom susretu na stadionu Grbavica ugostio ekipu Konyaspora, a konačan rezultat utakmice glasio je 2:1 u korist gostiju.

Na početku utakmice Konyaspor je prvi zaprijetio iz prekida, ali centaršut Hadžiahmetovića je sigurno uhvatio Muftić. Odmah na drugoj strani je centrirao i Malić, ali Oguz je otklonio opasnost pred golom Šehića.

Konyaspor je stigao do vodstva u osmoj minuti utakmice, a strijelac pogotka bio je napadač Uchechukwu Ikpeazu u osmoj minuti utakmice. Samo tri minute kasnije Domagoj Pavičić je udvostručio prednost na 2:0.

Igrala se 21. minuta utakmice kada je nakon centaršuta Malića pogodio Haris Hajdarević za 2:1, što je bio konačan rezultat prvog dijela. Do kraja prvog dijela pokušao je Mekić iz situacije jedan na jedan, ali je odbranio Šehić. Osim Mekića šansu je imao i Amoah, ali udarac odlazi preko gola.

Trener Konyaspora je već u prvom dijelu povukao iz igre Ibrahima Šehića i Amira Hadžiahmetovića koji su dobili gromoglasan aplauz publike na stadionu Grbavica.

U drugom poluvremenu pogodaka nije bilo, ali ni previše opasnih prilika pred oba gola. Kao najbolja šansa u nastavku susreta ističe se udarac Sonera Dikmana iz slobodnog udarca u 75. minuti, ali je Josip Bender sjajno odbranio, te odličnu odbranu Tarika Karića na udarac Konrada Michalaka u 90. minuti susreta.

Također, vrijedi istaći da su u drugom poluvremenu priliku za igru dobili skoro svi igrači sa klupe, te da su i mnogi mladi fudbaleri dobili prve minute u seniorskom fudbalu na jednoj prijateljskoj utakmici.