back to top

(FOTO) Željezničar pobijedio selekciju Sindikata profesionalnih fudbalera u BiH u uzbudljivoj utakmici

Željezničar je danas odigrao prvu pripremnu utakmicu za novu sezonu, a protivnik timu sa Grbavice bila je selekcija igrača bez ugovora, za koje je pripreme organizovao po prvi put Sindikat profesionalnih fudbalera u BiH. Meč je okončan pobjedom Željezničara rezultatom 2:0.

Današnji duel bio je zanimljiv iz više razloga, jer selekcija koju je izveo sindikat nije ranije igrala zajedno, pa je i Željezničar odlučio na teren poslati nekoliko igrača koji su na probi, a većina onih koji bi trebali biti standardni nisu bili u prvom sastavu.

U prvom poluvremenu golova nije bilo, a Željezničar je poveo u 55. minuti pogotkom Farisa Rahića, koji je na probi. Loptu mu je dodao Mačić, koji je tri minute kasnije i sam postigao gol.

Za Željezničar su od prve minute zaigrali: Abdulahović – Odinaka, Drina, Šemdin, Mizić – Adebayo, Fočo – Salijević, Mačić, Rahić – Laušević. Igrali su još i: Pašić, Hidanović, Alagić, Kolić, Babaluk, Efendić, Džafo, Zeničanin, Mešić.