(FOTO) Zrinjski i u revanšu pobijedio Radnik i plasirao se u polufinale Kupa BiH

Fudbaleri mostarskog Zrinjskog prvi su polufinalisti Kupa Bosne i Hercegovine i to nakon što su i u revanš susretu pobijedili bijeljinski Radnik i sa ukupnih 5:1 ostvarili plasman među četiri najbolje ekipe u najmasovnijem takmičenju u našoj zemlji. Nakon 3:1 u prvom susretu, Krunoslav Rendulić je izveo kombinovani sastav u ovom susretu, ali su i uprkos tome slavili sa 2:0 i plasirali se dalje.

U veoma lošem prvom dijelu, izdvojili smo prilike Zrinjskog preko Stanića i Jukića, no njihovi pokušaji nisu ugrozili golmana Radnika, Lakića da bi Plemići poveli bukvalno u posljednjim sekundama prvog poluvremena. Sudija Elvedin Topuzović se pripremao da svira kraj prvog dijela, a onda je na scenu stupio ofanzivni trojac aktuelnog šampiona Bosne i Hercegovine.

Ivan Jukić je poslao dubinsku loptu za Nikolu Mandića koji je ostavio prsima za Tomislava Kiša, a hrvatski ofanzivac je rutinski smjestio iza leđa Lakića, te postavio rezultat prvog dijela. U nastavku susreta, Krunoslav Rendulić je napravio dvije izmjene, pa je umjesto Kristijana Stanića i Nikole Mandića uveo Antonija Ivančića i Matiju Malekinušića, a to mu se moglo isplatiti tri minute kasnije.

Nakon kornera sa desne strane, lopta je stigla do Tomislava Kiša koji je bio usamljen ispred gola Lakića, ali je promašio nemoguće, te je ostalo 1:0. Potom je ponovo zaprijetio Kiš u 52. minuti susreta, ali promjene rezultata nije bilo baš kao ni pet minuta kasnije nakon pokušaja Malekinušića. Igrala se 59. minuta kada je Memija pokušao ubaciti sa desne strane, Jokić intervenisao, a lopta zamalo prevarila Lakića koji je prisebno reagovao i spasio goste.

U 65. minuti susreta Malekinušić je proigrao Kiša čiji udarac iz odlične pozicije zaustavlja Lakić da bi nakon odbijene lopte šutirao i Ilinković, ali pored gola golmana Radnika. Igrala se 67. minuta kada je Kiš ponovo bio u prilici koju nije realizovao budući da je Lakić veoma dobro reagovao, a tri minute kasnije golman Bijeljinaca je zaustavio i udarac glavom rezerviste Slobodana Jakovljevića.

Zrinjski je u 73. minuti udvostručio prednost. Memija je ubacio sa desne strane nakon čega je lopta stigla do Antonija Ivančića koji je lijevom nogom zatresao mrežu Nikole Lakića. Potom smo zabilježili dva pokušaja Ivana Jukića, prvi u 79. minuti susreta, a onda i dvije minute kasnije, ali oba puta je golman bijeljinskog sastava izlazio kao pobjednik iz ovih duela.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata, te je ostalo 2:0 za Zrinjski koji se tako sa ukupnih 5:1 plasirao među četiri najbolje ekipe u Kupu naše zemlje.

Stadion: Bare. Gledalaca: 700. Sudija: Topuzović Elvedin (Tuzla). Žuti kartoni: Gavrić, Ristić, Danilović (Radnik). Strijelci: 1:0 – Kiš (45+1), 2:0 – Ivančić (73).

Zrinjski: Topić; Memija, Barišić (62. Jakovljević), Magdić, Bekić; Zlomislić, Ilinković (76. Sučić), Stanić (46. Ivančić), Kiš (76. Sabljić), Jukić; Mandić (46. Malekinušić). Trener: Krunoslav Rendulić.

Radnik: Lakić, Jokić, Paranos (80. Maksimović), Došlo, Matković (60. Danilović), Vasić, Marković, Rašević, Perišić (72. Ristić), Gavrić, Maletić (60. Srećković). Trener: Velibor Đurić.