GOŠK krupnim koracima gazi ka višem rangu, Fatai junak Gabeljana

Fudbaleri GOŠK-a su nastavili sa fenomenalnim partijama ove sezone, te su u 12. kolu zabilježili 11. trijumf i to na gostovanju kod Goražda, bilo je 1:0, a junak gostiju bio je bivši napadač Željezničara Adeshina Fatai. Minimalan trijumf je zabilježila i ekipa Gradine protiv Radničkog, a gol vrijedan tri boda za ekipu iz Srebrenika je postigao Mehmedović još u ranoj fazi utakmice.

Najzanimljivije je bilo u Gradačcu gdje je Zvijezda poslije ogromnog preokreta pobijedila Jedinstvo rezultatom 5:3. Vodili su domaći 3:1, a onda je Zvijezda u pet minuta postigla tri gola i stekla veliku prednost koju je i uvećala do kraja. Za ekipu iz Gradačca su pogađali Mujagić, Kovčić, te Fačić koji je postigao dva gola kao i Nenad dok su za goste precizni bili Hurtado i Bandić koji je bio dvostruki strijelac.

Pobjednika, a ni pogodaka nije bilo na meču Bratstvo – Mladost dok je Travnik nakon preokreta pobijedio Stupčanicu, bilo je 2:1.. Za domaće je oba puta pogodio Asim Zec, a za goste Fijad Mehanović. Rudar je u Kaknju pobijedio Radnik iz Hadžića golom Imamovića u 80. minuti utakmice. I konačno, u posljednjoj utakmici 12. kola, Tomislav je na svom terenu pobijedio sastav Budućnosti rezultatom 3:0, a golove su postigli Galić, Banović i Nenadić.

Utakmica TOŠK – Simm Bau na rasporedu je sutra.

Rezultati i strijelci:

Bratstvo – Mladost 0:0
Goražde – GOŠK 0:1 (Fatai 24‘)
Gradina – Radnički 1:0 (Mehmedović 5‘)
Rudar (K) – Radnik (H) 1:0 (Imamović 80‘)
Tomislav – Budućnost 3:0 (Galić 29‘, Banović 43‘, Nenadić 64‘)
Travnik – Stupčanica 2:1 (Zec 44‘, 89‘; Mehanović 30‘)
Zvijezda – Jedinstvo 5:3 (Mujagić 26‘, Fačić 61‘, 66‘, Kovčić 63‘, Nenad 84‘; Hurtado 2‘, Bandić 36‘, 54‘)

(VIDEO) Treće poluvrijeme na Policama: Ko se s kim tukao poslije utakmice?