Hajduk saznao protivnika ako prođe u finale Lige prvaka!

Mlada momčad nizozemskog AZ Alkmaara izborila je plasman u finale juniorske Lige prvaka nakon što je u prvom polufinalnom susretu u Ženevi pobijedila Sporting iz Lisabona s 4:3 boljim izvođenjem jedanaesteraca. Utakmica je unutar 90 minuta završila rezultatom 2:2.

Sporting je poveo u devetoj minuti golom Dioga Carbrala, no AZ je u nastavku okrenuo rezultat golovima Ernesta Pokua u 30. minuti i Roa-Zangela Daale šest minuta kasnije. U 48. minuti Chico Lamba je izjednačio na 2:2. U posljednjim sekundama susreta AZ je ostao s igračem manje nakon što je isključen Finn Stam.

Finale je na rasporedu 24. travnja u Ženevi
Prilikom izvođenja jedanaesteraca nizozemski sastav je zabio četiri, a portugalski sastav tri gola. Vratar AZ-a Owusu-Oduro je obranio udarce Lambe i Ribeira, dok je s druge strane Callai zaustavio udarac De Jonga.

AZ je postao prvi nizozemski finalist UEFA-ine juniorske Lige prvaka, a u drugom polufinalu u 18 sati snage će odmjeriti Hajduk i Milan. Finale je na rasporedu 24. travnja u Ženevi. U dosadašnjih osam izdanja ovoga natjecanja po dva puta su slavili Barcelona i Chelsea, a po jednom Real Madrid, Porto, RB Salzburg i Benfica.