HRVATSKA OVO NE PAMTI: “Otpisani” su za deset minuta na gostovanju spakovali tri komada!

Otkada je HNL skraćena na deset timova, samo jedan tim ispada iz lige. Timovi od trećeg do osmog mjesta su u razlici od pet bodova i bore se svi za Evropu, dok deveti i deseti vode direktan okršaj za ostanak u ligi i danas igraju međusobni susret.

U okviru 29. kola HNL danas se sastaju Šibenik i Gorica. Dva su to tima koja se nalaze na posljednje dvije pozicije na tabeli i direktno se bore za ostanak u ligi.

Domaći tim ovu utakmicu dočekao je na devetoj poziciji s 24 boda, a Gorica je stigla s četiri manje, no nakon ovog meča će po svemu sudeći situacija biti mnogo drugačija i dramatičnija.

Gosti su na nevjerovatan način počeli današnju utakmicu i već nakon 18 minuta igre imaju prednost od tri gola razlike.

Sva tri pogotka postigli su u rasponu od samo deset minuta, a mrežu domaćeg tima načeo je Toni Fruk u osmoj minuti susreta.

Isti igrač bio je asistent Ndockytu pet minuta kasnije za 0:2, da bi u 18. minuti ponovo Fruk bio strijelac i to sjajnim udarcem iz slobodnog udarca.

Čanadi, trener domaćeg tima, u 24. minuti reagovao je izmjenom. Rogić je napustio igru, a ušao je Đaković i vidjet ćemo da li će im ta izmjena nešto donijeti.

U trenutku objave ovog članka je 28. minuta i gosti imaju osam šuteva naspram jednog domaćina, a pet u okvir gola naspram nijednog Šibenika što dovoljno govori o odnosu snaga na terenu.

Treba istaći i da u početnoj postavi Šibenika igraju dva bh. internacionalca. Tu je Amer Hiroš, kao i bivši reprezentativac BiH, Zoran Kvržić.

Kolo se nastavlja sutra kada se igraju dvije utakmice. Osijek će biti domaćin zagrebačkoj Lokomotivi, a Dinamo dočekuje Slaven Belupo i očekujemo nove minute za Luku Menala.

U nedjelju Varaždin dočekuje Istru, a pravi derbi igra se od 18 sati kada Rijeka dočekuje Hajduk. Dva bivša člana Zrinjskog, trener Sergej Jakirović i sjajni veznjak Niko Janković, preporodili su Rijeku od svog dolaska zimus i pobjeda protiv Hajduka na već skoro rasprodanoj Rujevici otvorila bi im širom vrata Evrope.