back to top

Inter teškom mukom izborio četvrtfinale Lige prvaka

Ekipa Intera plasirala se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su večeras protiv Porta u gostima odbranili prednost od 1:0 iz prve utakmice i remijem bez pogodaka osigurali prolazak među osam najboljih ekipa Evrope.

Porto je ofanzivno krenuo i prvu šansu je imao već u trećoj minuti kada je Uribe šutirao, no Onana je zaustavio njegov pokušaj, da bi u 19. minuti udarac Eustaquioa još jednom zaustavio čuvar mreže Intera.Najbolju šansu za Inter u prvom poluvremenu imao je Džeko u 22. minuti, ali njegov prizemni udarac lijevom nogom odlično je odbranio domaći golman. Do poluvremena su domaći još dva puta prijetili, u šansi su bili Evanilson i Eustaquio, ali promjene rezultata nije bilo.

U nastavku je Porto, očekivano, krenuo ofanzivnije prema golu Intera jer im je trebao pogodak, ali gosti iz Italije su se odlično branili, čak je u nekoliko situacija i naš Džeko dobro reagovao u odbrani i pomogao svojim defanzivcima.

Dijamant je na terenu bio do 70. minute kada je umjesto njega na teren ušao Lukaku. Treba reći i to da je minutu prije izlaska dobio žuti karton.

Do kraja meča Porto je napadao, imao je i veliku šansu u 95. minuti kada je Dumfries izbacio loptu s gol-linije, nakon toga je Taremi pogodio stativu, zatim je Grujić pogodio prečku i Inter je na kraju ipak uspio preživjeti velike napade i plasirati se među osam najboljih timova Evrope. Inter će nakon 12 godina igrati u četvrtfinalu.

Žrijeb parova četvrtfinala i polufinala će se održati 17. marta. Utakmice četvrtfinala se igraju 11. i 12. aprila, a uzvrati su sedam dana poslije, dok su mečevi polufinala na rasporedu 9. i 10. maja te uzvrati sedam dana poslije. Finale se igra 10. juna u Istanbulu.

Prolazak u četvrtfinale su već osigurali: Manchester City, Benfica, Milan, Chelsea i Bayern.

Preostala su još dva mjesta, a tu će se boriti Real Madrid i Liverpool, u meču u kojem aktuelni prvak Evrope brani prednost od 5:2 iz prvog meča, te Napoli i Eintracht iz Frankfurta, u kojem će tim iz Italije braniti pobjedu od 2:0 iz prvog meča.