Ispisana istorija Superlige!

ispisana istorija superlige!ispisana istorija superlige!

Mladost iz Lučana danas je na svom stadionu savladala Kolubaru sa 2-0 u 19. kolu Superlige, ali je samu pobedu možda u drugi plan bacio podvig Milana Bojovića.

On je danas ispisao istoriju elitnog srpskog ranga, pošto je postao prvi fudbaler koji je postigao 100 golova.

To mu je pošlo za rukom u 62. minutu, kada je duplirao prednost svog tima i postavio konačan rezultat. Učinio je to posle dodavanja Nikole Jojića.

Čini se da je iskusnom napadaču mogućnost za ostvarenje ovog jubileja predstavljala svojevrsni pritisak, pošto u 56. minutu nije realizovao jedanaesterac, a nije tresao mreže ni u prethodne tri utakmice.

Prethodno je do prednosti domaćina u 31. minutu doveo kapiten Vladimir Radivojević, takođe posle asistencije Jojića, kada je sa druge stative matirao protivničkog golmana.

Na listi strelaca Superlige svih vremena – dakle od 2006. godine i osamostaljenja – 35-godišnji Bojović je ubedljivi lider. Na drugom mestu je fudbaler Crvene zvezde Aleksandar Katai sa 82, a na trećem trenutni igrač filijale crveno-belih Andrija Kaluđerović sa dva gola manje.

Mladost se trenutno nalazi na 12. mestu tabele Superlige sa osvojenih 18 bodova iz 19 utakmica, dok je Kolubara deveta sa dva boda više.