ISPISANA ISTORIJA: U Bačkoj Topoli će se igrati za plasman u Ligu šampiona!

Fudbaleri TSC-a iz Bačke Topole ostvarili su istorijski uspeh osvajanjem drugog mesta u Superligi Srbije, koje im je donelo mesto u kvalifikacijama za Ligu šampiona, odnosno sigurno učešće i grupnoj fazi Lige Evrope!

Za to im je bio dovoljan bod na domaćem terenu u derbiju protiv Vojvodine danas, što je i ostvareno pošto je utakmica završena rezultatom 1-1.

Poveo je tim Žarka Lazetića posle realizovanog penala Luke Ilića u 66. minutu, dok je Nikola Čumić doneo izjednačenje u 77. minutu utakmice.

Umalo fudbaleri TSC-a nisu došli i do pobede. Delovalo je da je lopta prešla gol-liniju, ali se ispostavilo da je u finišu utakmice u ofsajdu bio Nemanj Stojić, koji je pogodio prečku pre toga.

Tako je Čukaričkom uzaludna bila i pobeda na Banoom Brdu protiv Radničkog iz Kragujevca sa 2-1.

Oba gola za Brđane postigao je Luka Stojanović, u 15. i 21. minutu, dok je između ovoa dva gola izjednačenje doneo Miloš Vidović.

Tako tim trenera Karkeza završava ligu na trećoj poziciji, ispred Partizana i Vojvodine, i imaće šansu da se izbori za plasman u Ligu EVrope, ali i obezbeđeno mesto najmanje u Ligi konferencija.

Verovatno će mladi fudbaleri Čukaričkog u prvom momentu biti razočarani kada vide ishod utakmice u Bačkoj Topoli, ali jasno je da je u svakom slučaju ostvaren veliki uspeh.