Jedinstvo u gostima savladalo Travnik, nekadašnji premijerligaš pred ispadanjem

Derbi susret 28. kola m:tel Prve lige Federacije BiH odigran je danas u Travniku, gdje je Jedinstvo sa 2:1 pobijedilo domaćina i možda ga poslalo i u Drugu ligu FBiH. Ova dva tima vodila su veliku bitku za opstanak uoči ovog duela, a domaći su pogotkom Baje u 53. minuti stigli do vodstva. Ipak, nije dugo trajala njihova radost, jer je u 60. minuti Luka Merdović sa bijele tačke pogodio za poravnanje. U samom finišu meča Nuhanović pogađa za preokret i veliku pobjedu Jedinstva.

Sjajan meč su odigrali Tomislav i GOŠK, a on je okončan rezultatom 3:3. Ova dva tima su svoje pozicije osigurala i moglo se uživati u fudbalu u njihovom duelu.

Stupčanica je kao gost savladala Goražde sa 3:1 nastavivši seriju impresivnih rezultata, a Bratstvo je u Gračanici nakon preokreta sa 2:1 savladalo Radnik iz Hadžića, čiji igrači nisu bili zadovoljni suđenjem.

U Tešnju su TOŠK i Budućnost podijelili bodove, a golova nije bilo, dok je remijem okončan i duel između Rudara i BFK Simm Bau, bilo je 1:1. Gradina je u Srebreniku sa 2:1 savladala ekipu Mladosti, dok je Zvijezda sa 3:1 savladala Radnički iz Lukavca.

Još je mnogo toga neizvjesno u borbi za opstanak i ne zna se koliko će ekipa ispasti iz lige. GOŠK nakon 28. kola ima 63 boda, a druga je Stupčanica sa 49 bodova. Goražde ima 45 bodova, a Zvijezda iz Gradačca i Budućnost po 44 boda. Slijedi Gradina sa 43 boda, a potom Tomislav sa 42 i Rudar Kakanj sa 40 bodova.

Bratstvo, TOŠK i Simm Bau imaju po 36 bodova, Jedinstvo sada ima 34, a Mladost i Radnik po 33. Travnik je pretposljednji sa 28 bodova, a već je otpisan Radnički iz Lukavca, koji ima 21 bod.