Klis i Čelik remizirali u sjajnoj atmosferi, Gornji Rahić u dramatičnoj završnici dobio Iskru

Danas su na programu bile prve utakmice doigravanja za plasman u Prvu ligu Federacije BiH, a nakon njih ništa nije riješeno i svi timovi još uvijek imaju šanse za plasman u viši rang.

Klis je ugostio Čelik u Konjicu, a u vrlo zanimljivoj utakmici odigranoj pred velikim brojem gledalaca, Čelik je imao nešto više od igre ali nije uspio doći do pogotka. S druge strane, Muamer Vila je u 42. minuti pogodio za vodstvo Klisa i Zeničani su bili u nezgodnoj poziciji. Ipak, u drugom dijelu uspjeli su doći do poravnanja, a mrežu domaćina zatresao je Selim Žuna u 55. minuti. Bio je to gol za konačan ishod meča.

Činilo se i da će drugi meč biti okončan istim rezultatom. Gornji Rahić je ugostio Iskru i poveo preko Semira Hodžića u 39. minuti, no dvije minute kasnije, Velid Pidro pogađa za poravnanje gostujućeg tima. Ipak, domaćin je dobio meč pogotkom u 90. minuti, a mrežu gostiju zatresao je Armin Kadić za konačnih 2:1.

Revanš utakmice na rasporedu su u nedjelju, 11. juna, sa početkom u 17:30 h u Bugojnu, odnosno 19 h u Zenici.