LIGA ŠAMPIONA: Hrvat šokirao Građane! (VIDEO)

liga šampiona: hrvat šokirao građane! (video)liga šampiona: hrvat šokirao građane! (video)

Fudbaleri Lajpciga remizirali su 1:1 sa Mančester Sitijem u prvom susretu osmine finala Lige Šampiona. Iskoristili su jedan trenutak nesmotrenosti odbrane za veoma bitan remi pred revanš u Mančesteru.

Svoju totalnu dominaciju tokom prvog poluvremena Građani krunišu tek u 27. minutu.

Vođstvo im je doneo Rijad Marez na ubacivanje Džeka Griliša čemu je kumovao poprečni pas Ksavera Šlagera.

Upravo je Griliš u 36. minutu imao stopostotnu šansu ali je šutirao preko gola kada ga je uposlio Bernardo Silva.

Siti je više od 70 posto vremena držao loptu u svom posedu uz čak sedam šuteva naspram jednog nemačke ekipe.

Nastavak su obeležila odmah uzbuđenja jer je u 50. minutu Marezu izblokiran udarac. Potom su na drugoj strani pokušali Hajnrihs i Verner.

Lajpcig je uspeo da u 70. minutu izjednači protiv favorizovanog rivala. Strelac je bio hrvatski štoper Joško Gvardiol posle kornera.

Od tada nije bilo uzbuđenja i meč je završen nerešeno. Revanš je na programu kroz tri nedelje.