Liverpool na Elland Roadu istresao sav svoj bijes i upisao historijsku pobjedu nad Leedsom!

Liverpoolova sezona je za zaborav, ali večeras je na Elland Roadu ovaj tim konačno podsjetio na svoje najbolje dane i domaću ekipu Leedsa je razbio sa nevjerovatnih 6:1.

Trideset godina Leeds nije primio pet golova na kultnom Elland Roadu, ali je u posljednjih osam dana čak dva puta dopustio gostima da postignu najmanje pet golova.

Nakon Crystal Palacea, koji je slavio sa 5:1, Liverpool je večeras Leedsu dao šest golova. Momčad Jurgena Kloppa ima sezonu za zaborav, sve borbe za trofeje su odavno okončane, ali nogometaši u crvenim dresovima večeras su bili savršeni.

Istina, poboljšali su se posljednjih sedmica, pa su ukupno Arsenalu i Leedsu utrpali osam komada. Protiv Topnika je prije osam dana bilo 2:2, ali tada su također pokazali da mogu kada hoće.

Mrežu Leedsa nakon sjajne akcije prvi je zatresao Gakpo u 35. minuti, da bi Salah samo četiri minute kasnije na asistenciju Dioga Jote povisio na 2:0.

Leeds početkom drugog dijela preko Sinisterre smanjuje na 2:1, no samo pet minuta kasnije Diogo Jota postiže gol za 3:1, a u 64. minuti u strijelce se upisao Salah ponovo na asistenciju Gakpa.

Sjajni Jota je drugi gol postigao u 74. minuti, kada je na dodavanje Hendersona prizemno odmjerenim i preciznim udarcem  matirao nemoćnog golmana gostiju. To nije bilo sve, pošto je rezervista Darwin Nuinez u 90. minuti izbjegao ofsajd zamku i mirno pogodio za 6:1.

Leeds ostaje 16. na tabeli s 29 bodova, te je i dalje samo dva boda iznad opasne zone. U narednom kolu gostuje Fulhamu. Liverpool je osmi sa 47 bodova, te će pokušati do kraja nekim čudom izboriti Evropu – makar Evropsku ligu, a teško da mogu do Lige prvaka jer četvrtoplasirani Newcastle ima čak devet bodova više.

Redse u narednom kolu očekuje nešto lakši zadatak jer mu u goste na Anfield stiže Nottingham Forest, koji doduše vodi grčevitu borbu za opstanak i neće mu nedostajati motiva na ovom gostovanju.

Inače, Liverpool je posljednji put Leedsu na ovom stadionu postigao pet golova još 1991. godine, kada je slavio sa 5:4 u ligi koja se još nije ni zvala Premier liga. Ovo je najveća pobjeda Redsa na ovom gostovanju u historiji.