LŠ: Milan dominantno do nokaut faze, Čelsi sa rezervistima pobedio Dinamo

Fudbaleri Milana uspeli su da se plasiraju u nokaut fazu Lige Šampiona pošto su na San Siru razbili ekipu Salcburga 4:0.

Poveli su „rosoneri“ golom Olivije Žirua sredinom prvog poluvremena posle bolje igre. U nastavku gosti su imali nekoliko prilika,a li nisu uspeli da savladaju Tatarušanua.

Kako je počelo drugo poluvreme Žiru je spakovao gol Radetu Kruniću koji je lepom reakcijom glavom doveo Milan u vođstvo 2:0.

Desetak minuta kasnije ponovo Žiru u glavnoj ulozi i posle gužve u pet metara postiže drugi gol na utakmici, treći za Milan.

Tačku na ovaj meč je stavio Žunior Mesijas golom u nadoknadi vremena.

Italijanski šampion sa 10 bodova se plasirao u nokaut fazu, dok Salcburg sa 6 odlazi u Ligu Evrope.

U Londonu Čelsi je posle preokreta savladao Dinamo iz Zagreba 2:1. Poveli su gosti u ranoj fazi preko Petkovića, ali već u 30. minutu bilo je 2:1 golovima Sterlinga i Zakarije.

Čelsi je na kraju prvi u grupi sa 13 bodova, dok je Dinamo na začelju grupe sa 4 boda.