Ludilo poslije utakmice kakvo se ne pamti!

Istinsko ludilo nastalo je danas nakon završetka utakmice turske Prve lige između Samsunspora i Keciorengucua. Domaći tim je slavio s 4:1 i nakon 11 godina se vratio u Super ligu. To je izazvalo potpuni haos među navijačima koji su napravili nezapamćeno slavlje..

Samsunspor se nakon 11 godina vraća u Super ligu Turske. Ovaj klub je u 32. kolu Prve lige savladao Keciorengucu s 4:1 i dva kola prije kraja je osigurao mjesto u društvu najboljih.

Domaćim navijačima radost je u 39. minuti donio Albayrak, a u nastavku su pogađali Tanque, Čelik i Fofana, dok je počasni gol za goste postigao Anderson Cordeiro.

Već je tada bilo jasno da će Samsunspor večeras slaviti. Išli su im na ruku ostali rezultati i čekalo se da sudija ovog meča odsvira kraj kako bi krenulo slavlje.

Kada je to učinio, nastao je potpuni haos. Stampedo je krenuo prema terenu, svi su željeli dres, šorc, pa čak i kopačke od igrača koji su od danas heroji kluba.

Mnogi igrači tokom karijera ne dožive ovakvo navijačko ludilo na terenu. Ove sezone međutim zaslužili su sve pohvale i svu ljubav jer su odigrali zaista fenomenalu sezonu.

Zbog toga su navijači i krenuli da svu radost podijele s njima. Večeras će sigurno biti slavlja, trofej je tu i sada mogu krenuti pripreme za povratničku sezonu u Super ligi.

Samsunspor se vraća u društvo najboljih nakon 11 godina. Ukupno su u društvu najboljih proveli 30 godina, a prije pet godina igrali su i treći rang takmičenja.

Bilo je u prošlosti i jako dobrih sezona. Najbolji plasman im je peto mjesto, a u nekoliko navrata su igrali i u evropskim takamičenjima.

Y. Samsunspor taraftarları şampiyonluğu kutluyor!