Lukaku pogodio za veliku pobjedu Intera

Nogometaši Intera pobijedili su na stadionu Giuseppe Meazza u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka ekipu Porta rezultatom 1:0 te su tako stekli solidnu prednost uoči revanša koji se igra u Portugalu.

Prvu veliku priliku na utakmici imao je Calhanoglu koji je pucao u rašlje, ali je golman gostiju odlično odbranio. Porto je potom uzvratio preko Grujića nakon čijeg udarca je dobro intervenisao Onana.

Mogao je Inter u finišu prvog poluvremena doći u vodstvo, ali je ponovo golman gostiju Costa bio na visini zadatka tako što je fantastično zaustavio Bastonijev udarac glavom. Prvo poluvrijeme je tako okončano bez pogodaka.

Drugo poluvrijeme otvorio je Barella velikom šansom kada je šutirao pored gola, a onda je u samo nekoliko minuta Porto imao tri odlične prilike. Prvo je Onana odbranio udarac Taremija, potom je bio izblokiran Zaidu koji potom još jednu odbijenu loptu kupi i šutira, ali se Onana opet istakao sjajnom intervencijom. Porto je bio opasniji u drugom poluvremenu, a novu veliku priliku za vodstvo propustili su u 74. minuti kada je Taremi ponovo šutirao kraj gola.Dvanaest minuta prije kraja susreta sudija Jovanović je isključio Oravija koji je zbog žestokog starta dobio drugi žuti karton. Brojčano nadmoćniji Inter je do pobjede stigao četiri minute prije kraja utakmice, a strijelac je bio rezervista Lukaku. Prvo je nakon centaršuta pogodio glavom stativu, ali mu se lopta odbila tačno na nogu pa nije bilo mnogo problema da je pospremi u mrežu za konačnih 1:0.Kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko bio je u startnoj postavi, a zamijenjen je u 58. minuti kada je umjesto njega ušao strijelav pobjedničkog gola Lukaku. Meč je obilježila i svađa golmana domaćih Andree Onane i Džeke.

Kamerunski čuvar mreže i Džeko su ušli u verbalni okršaj koji su zabilježile i kamere. U sve se umiješao i turski veznjak Hakan Calhanoglu koji je pokušao da izgladi stvari između saigrača, stavivši ruku na usta kamerunskog golmana.

Podsjetimo, revanš između Porta i Intera igra se 14. marta na stadionu Dragao.