Mbappe lažnjakom nikoga prije nije tako osramotio: DEFANZIVCU NIZOZEMSKE NIJE BILO DO ŽIVOTA

Francuska je sinoć u Parizu pregazila Nizozemsku sa 4:0 u meču prvog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a ponovo je blistao sjajni Kylian Mbappe koji je uspio da postigne dva gola. No, o onome što je uradio defanzivcima Nizozemske sinoć još će se dugo pričati.

Francuzi su fantastično otvorili kvalifikacije za Evropsko prvenstvo i pokazali su svoju snagu u derbiju kola protiv Nizozemske koja je sinoć u Parizu izgledala potpuno bespomoćno.

Trikolori su do prednosti stigli već u drugoj minuti kada je Mbappe uposlio Antoinea Griezmanna koji pogađa za 1:0. Svega šest minuta kasnije bilo je 2:0 za domaće, a ovaj put strijelac je bio Dalot Upamecano.

Mbappe je na scenu stupio i u 21. minuti. Tchouameni šalje sjajan pas za novog kapitena Francuske koji izlazi sam na golmana gostujuće ekipe, a zatim lagano pogađa za 3:0 i totalni raspad Nizozemaca u prvom poluvremenu.

Gosti su u nastavku meča izmjenama pokušali nešto da promijene i barem da dođu do počasnog gola, ali nisu uspjeli. Francuzi nisu imali milosti, te su u samom finišu utakmice uspjeli da dođu i do četvrtog pogotka.

Ponovo se u centru pažnje našao sjajni Mbappe koji je demonstrirao svima zbog čega je trenutno jedan od najboljih fudbalera na svijetu.

U 88. minuti Mbappe je prvo lažnjakom “uništio” iskusnog Blinda kojeg je “poslao po ćevape”, a zatim odlično pogodio za konačnih 4:0.

Iskusni defanzivac Bayerna dao je svoj maksimum da pokuša stići Mbappea i izblokirati njegov udarac, ali jasno je bilo da ni slutio nije kakav lažnjak sprema nevjerovatni napadač Francuske.

Fantastičan dribling Mbappea protiv Bilnda i gol za 4:0 pogledajte OVDJE

Blindu je u ovoj situaciji pokušao pomoći i desni bek Timber, ali ni on nije uspio da zaustavi nevjerovatnog Mbappea.

Treba istaći da je Nizozemska u petoj minuti sudijske nadoknade mogla doći do počasnog gola kada su izborili penal, ali je Maignan uspio da odbrani udarac Memphisa Depayja s bijele tačke.