Mbappe s dva gola srušio Angers, ali svi pričaju o Messijevim majstorijama!

Nogometaši PSG-a su pobijedili Angers u 32. kolu francuske Ligue 1 u gostima rezultatom 2:1 i nastavili pohod ka tituli prvaka.

Angers, posljednjeplasirana ekipa na tabeli, je igrala bez čak 12 povrijeđenih igrača među kojima je i bosanskohercegovački bek Halid Šabanović, te nije iznenađenje što je poražena od lidera na tabeli.

Kylian Mbappe je postigao oba pogotka za PSG, no svi pričaju o maestralnim potezima Lionela Messija.

Messi je najprije u 9. minuti maestralno pronašao Juana Bernata koji je spustio loptu Mbappeu u petercu, a napadač PSG-a je uz dosta muke postigao prvi pogodak na meču.

Kylian Mbappé’s GOAL

Bernat with the assist, and a beautiful pass from Messi in the buildup!

pic.twitter.com/GYUFB4eXD4
— PSG Report (@PSG_Report) April 21, 2023

U 26. minuti vidjeli smo najljepšu akciju na utakmici. Messi je sa svoje polovine uposlio Mbappea na genijalan način, a Francuzu nije bilo teško da zaobiđe golmana domaće ekipe i pogodi za 2:0.

Sve što je Angers uspio uraditi je postići počasni pogodak u 87. minuti kada je rezervista Sada Thioub matirao Gianluigija Donnarummu za konačnih 2:1.