Milan nakon 11.godina među osam u Ligi prvaka

Utakmica je kasnila desetak minuta s obzirom na gužvu u saobraćaju u Londonu zbog koje su i ekipe zakasnile pri dolasku na stadion.

Iako se očekivala ofanziva Tottenhama, popularni Pijetlovi nisu napravili ništa vrijedno pomena u prvom poluvremenu, a činjenica da su iz izviždali domaći navijači nakon isteka prvog dijela najbolje oslikava kako su igrali.

Milan je s druge strane imao dobar plan igre, organizovano su se branili i čekali svoje šanse, a iz jedne takve zamalo su poveli u 51. minuti kada je Brahim Diaz šutirao iz blizine, ali je Forster sjajno odbranio.

Očajni Tottenham u 77. minuti je ostao s igračem manje nakon što je Romero dobio drugi žuti karton, a najbliži golu bili su u 93. minuti kada je Maignan sjajno odbranio udarac glavom Kanea.

U kontri na drugoj strani Origi je pogodio stativu i do kraja je ostalo 0:0, pa je Milan zasluženo prošao dalje.

Rossoneri će tako nakon 11 godina igrati u četvrtfinalu (žrijeb 17. marta), a naš Rade Krunić pružio je dobru partiju i odigrao je svih 90 minuta.