Modrić i Realova momčad gledali kako se protiv njih ispisuje povijest!

Madridski Real poražen je jučer 2:4 na gostovanju kod Girone u utakmici 31. kola španjolske La Lige. Apsolutni junak velike pobjede Girone bio je 24-godišnji argentinski napadač Valentin Castellanos. On je zabio sva četiri gola za svoju momčad i pritom ispisao povijest španjolskog prvenstva.

Prvi pogodak Castellanos je zabio u 12. minuti, pored uspavane gostujuće obrane, a u 24. minuti je iskoristio nonšalantnost Edera Militaa te je zabio za 2:0 i erupciju oduševljenja domaćih navijača. Vinicius Junior je u 34. smanjio na 1:2, a onda je u drugom poluvremenu uslijedio novi nalet Castellanosa koji je odmah u 46. zabio za 3:1, a u 62. minuti, glavom iz blizine, za 4:1. Do kraja je Real postigao jedan pogodak, strijelac je bio Lucas Vazquez, ali pobjeda domaćina nije bila ugrožena.

Castellanos, koji prema Transfermarktu vrijedi 10 milijuna eura, tako je ispisao povijest La Lige. Postao je prvi igrač u 21. stoljeću koji je u ligaškoj utakmici zabio četiri gola Realu i tek peti koji je to uspio neovisno o natjecanju. Preostala četvorica su Josep Samitier (Barcelona), Eulogio Martinez (Barcelona), Diego Milito (Real Zaragoza) i Robert Lewandowski (Borussia Dortmund).

Inače, argentinski napadač Girone do utakmice s Realom odigrao je 28 prvenstvenih susreta za svoju momčad ove sezone i postigao sedam golova u njima. U 29. je zablistao.

izvor: Index.hr