Modrić sa Realom u četvrtfinalu Lige prvaka

Nogometaši Reala plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u dvije utakmice bili bolji od Liverpoola ukupnim rezultatom 6:2. U prvoj utakmici bilo je 5:2 za Real, koji je i večeras slavio u Madridu rezultatom 1:0.

Sjajno prvo poluvrijeme otvorio je dobrom prilikom Nunez nakon greške u odbrani Reala, ali se istakao Courtois sa sjajnom odbranom. Sedam minuta kasnije uzvratio je Vinicius Junior, ali je ovaj put Alisson dobro intervenisao.

Uslijedio je period utakmice koji je u potpunosti pripao Realu koji je imao dvije dobre prilike nakon što su iz daljine šutirali Camavinga i Modrić. Ipak, Liverpool se uz pomoć prečke i sreće uspio spasiti.Najbolju priliku nakon ovog perioda imao je ponovo Nunez pred golom Reala, kada je još jednom Courtois izašao kao pobjednik pa se tako mreže u prvom poluvremenu nisu tresle.

Ni u drugom poluvremenu Liverpool nije uspio da se nametne u potpunosti, dok je s druge strane Real stvarao brojne prilike. Tako je Valverde u jednom napadu izašao sam na Alissona koji je ipak izašao kao pobjednik.

Benzema se potom u 69. minuti našao u dobroj prilici, ali je šutirao preko gola. Deset minuta kasnije ipak nije bilo spasa za Liverpool. Vinicius Junior se izborio za jednu loptu i dodao do Benzeme koji je posprema u mrežu za 1:0. Do kraja više nije bilo promjena pa se madridski klub sasvim zasluženo plasirao među osam najboljih ekipe Evrope.

Real se u četvrtfinalu Lige prvaka pridružio Interu, Milanu, Napoliju, Bayernu, Benfici, Chelseaju i Manchester Cityju.