NA KORAK OD POLUFINALA: Milan kontrom za udžbenike matirao Napoli! (VIDEO)

Fudbaleri Milana pobedili su Napoli 1:0 na San Siru u prvom susretu četvrtfinala Lige šampiona. Ovaj duel nije bio ni nalik onom nedavnom u Italijanskom prvenstvu, ali su Milanezi u samo nekoliko dana dvaput dobili velikog rivala.

Napolitanci su bolje počeli. Već u prvom napadu šut Kviče otklanja odbrana Rosonera. Potom u 12. Manjan brani udarac Zjelinskog.

Leao je posle solo prodora u 25. minutu šutirao pored gola. Kasnije su Rosoneri došli do vođstva.

Strelac je u 40. minutu bio Ismael Benaser nakon brzopoteznog kontranapada koji je povukao Braim Dijaz. On je i u nedavnom prvenstvenom meču bio jedan od najboljih na gostovanju u Napulju. Taj gol je i odlučio pobednika.

Napolitanci su u drugom poluvremenu bili agresivniji i nastavili sa šutevima uz kontrolu lopte. U 75. minutu ostali su bez Andrea Zambo Angise koji je dobio drugi žuti karton.

Posle toga je u 87. minutu najbolju priliku propustio Di Lorenco a Majk Manjan se ponovo istakao za prednost Milaneza pred uzvratni susret sledeće nedelje.