NIŠTA OD EVROPSKOG PROLEĆA: Poraz inferiorne Zvezde od Monaka (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde neće prezimiti u Evropi, nakon ubedljivog poraza na gostovanju Monaku u poslednjem kolu grupne faze Lige Evrope od 4-1.

Uz to je još i Trabzon savladao na svom terenu Ferencvaroš, što takođe našem timu ne bi išlo na ruku sve i da je ishod utakmice u Monte Karlu bio drugačiji. Tako je naš tim završio na poslednjem mestu grupe H, pa neće imati priliku ni da se takmiči u nokaut fazi Lige konferencija.

Veoma loše prvo poluvreme su odigrali fudbaleri srpskog šampiona i bili potpuno nemoćni, dok je domaći tim uspostavio totalnu ofanzivu. Crveno-beli su se probudili tek nakon autogola Rodića početkom drugog poluvremena, ali je bilo kasno.

Junak meča bio je trostruki strelac Kevin Foland.

Već na samom početku usledio je hladan tuš za srpski tim, pošto je Foland u 3. minutu pogodio za prednost tima iz Kneževine od 1-0. Kajo Enrike je sa leve strane poslao duboku loptu u šesnaesterac, a nemački napadać iskoristio lošu procenu Borjana, pre kog je uspeo da stigne do lopte i glavom zatrese mrežu.

Nastavili su se naleti francuskog predstavnika, pa je već u 9. minutu usledio nezgodan pokušaj Dijate, kada je kapiten Zvezde uspeo da samo odbije loptu, što je kasnje rezultovalo kornerom za domaćina.

Umalo da strelac prvog gola postigne drugi pogodak u roku od sedam minuta, kada je pobegao čuvaru i šutirao sa leve stative, ali se ovog puta sprečio Milan Borjan.

Bio je tim Zvezde pun „rupa“, pa je Borjan imao pune ruke posla na gol-crti, a kod protivnika se razigrao i drugi napadač Ben Jeder, kog je upravo kapiten crveno-belih sprečio da 13. minutu da zatrese mežu. To je iskusni špic uspeo tri minuta kasnije, ali je tada podignuta zastavica i gol je poništen zbog ofsajd pozicije.

Prva ozbiljnija pretnja tima Mioša Mlojevića mogla je da bude viđena 23. minutu, kada je posle konera Kange najviši u skoku bio Milunović, što može biti jako nezgodno za potivnike, ali ne i ovaj put, pošto je nedovoljno dobro zahvatio loptu.

Veoma raspoložen za igru bio je Foland, što je demonstrirao svojim drugim pogotkom u 27. minutu, kada je sigurno šutirao, nakon što mu je Dijata usled gužve spustio loptu posle lošije rekacije Milunovića, i duplirao prednost.

Igra se do kraja poluvremena malo smirila, ali i dalje je inicijativu održavao tim koji je bio u prednosti. Opasno je moglo da bude u 37. minutu kada je ponovo Dijata odlično uposlio Golovina, ali je ruski fudbaler šutirao nebu pod oblake.

Inferiornost Zvezde u prvom delu igre pokazuju i dva pokazana žuta kartona, i to najpouzdanijim prvotimcima Milanu Rodiću i Aleksandru Kataiju.

Drugo poluvreme startovalo je gotovo identično kao i prvo, ranim pogotkom domaćina. Zapravo, strelac je nesrećno bio bek našeg šampiona Milan Rodić. On je, nakon što je Golovin lako prošao u šesnaestercu pored Erakovića, praktično zakucao u gol loptu koju je ruski fudbaler uputio.

Međutim, praktično ni iz čega, fudbaleri Zvezde su dobili šansu da smanje razultat sa penala, nakon što je mladi Benoa Badijašil zaustavio Ivanića nepropisno pred golom svog tima. Ovu mogućnost je iskoristio Gelor Kanga i u 54. minutu smanjio na 3-1.

Trgao se srpski tim nakon ovoga, pa umalo Gabonac iz redova Zvezde nije ekspresno sveo zaostatak na samo gol manjka, ali je golman Nibel uspeo da zakači loptu taman toliko da je skrene u korner.

U 66. minutu je odličnu akciju Milunovića i Ivanića upropastio Kings Kangva – koji je nešto ranije zamenio Kataija – poslavši veoma nepreciznu loptu namenjenu Aleksandru Pešiću. Napadač Zvezde je ipak samo tri minuta kasnije pogodio veoma preciznim šutem, nakon što ga je proigrao Bukari, ali je ipak VAR otkrio da je bio u ofsajdu, te je ostalo 3-1.

Veoma opasno je moglo da bude u 77. minutu, kada je Bril Embolo izbio sam pred Borjanom, ali je uputio začuđujuće traljav šut.

Ben je u 80. minutu iz slobodnog udarca tražio Ibrahima Mustafu, čiji udarac glavom je završio pored gola i nije ozbiljno ugrozio rivala. Ozbiljno je mogao gol Monaka da ugrozi Ivanić u 82. minutu, kada je prodro u sredinu i plasirao loptu u dalji ugao, ali je ipak lopta završila nešto pored gola.

Sve je definitivno bilo gotovo što se tiče Zvezdine evropske priče za ovu sezonu u 87. minutu, kada je Folan upisao het-trik, posle lopte Džejkobsa kada mu je ostalo da je samo smesti iza leđa Milana Borjana.

MONAKO (3-5-2): Nibel – Disasi, Maripan, Badijašil – Dijata (od 75. Vanderson), Fofana, Kamara (od Matazo), Golovin (od 85. Džejkobs), Enrike – Foland (od 90. Ben), Ben Jeder (od 75. Embolo).

CRVENA ZVEZDA (4-1-4-1): Borjan – Gobeljić, Eraković, Milunović, Rodić (od 85. Azarov) – Kanga (od 71. Mustafa) – Bukari (od 71. Ben), Ivanić, Katai, Mitrović (od 46. Srnić) – Pešić.