back to top

Novi travnjak u Banjaluci otvoren na najbolji način: Borac u sjajnoj utakmici savladao Slobodu

FK Borac je sa 3:1 savladao ekipu FK Sloboda i tako na najbolji način obilježio povratak na Gradski stadion u Banjaluci, gdje je postavljen novi hibridni teren.

Banjalučani su poveli već u 25. sekundi utakmice, a strijelac pogotka bio je Enver Kulašin koji je iskoristio grešku Muharema Čivića.

Borac je i nakon toga bio bolji protivnik i imao veći posjed lopte uz pritisak, ali se na drugi pogodak čekalo sve do 37. minute kada je Ninković odlično centrirao, a Andrić pogodio za 2:0. Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao.

U drugom poluvremenu Sloboda je uspjela da po prvi put ozbiljnije zaprijeti u 53. minuti utakmice, ali je Osmić upropastio sjajnu šansu jer je želio biti nesebičan i dodati Komazecu.

Borac je uspio stići i do trećeg pogotka u 80. minuti utakmice kada je Jurilj asistirao za Mrkaića koji postiže četvrti pogodak ove sezone za Banjalučane.

Samo tri minuta kasnije Crveno-crni su uspjeli postići utješni pogodak i smanjiti rezultatski zaostatak na 3:1, a glavom je odlično pogodio Nikola Komazec i tako postavio konačan rezultat susreta.