Odavno se ne pamti ovako dobar Lazio!

Lazio je u 30. kolu italijanske Serije A lagano savladao na gostovanju Speziju s 3:0 i Nebeskoplavi čvrsto drže drugu poziciju s 13 bodova iza Napolija. Tim Maurizija Sarrija odigrao je još jednu jako dobru utakmicu i na kraju je slavio dosta sigurno.

Lazio igra odličnu sezonu u Seriji A. Izabranici Maurizija Sarrija drže drugo mjesto, a večeras je bez većih problema savladana ekipa Spezije na gostovanju.

Spezia bolje ulazi u ovaj meč Mehdi Bourabia pogađa prečku u drugoj minuti, a zatim već u narednom napadu Provedel zaustavlja pokušaj Nzole.

Potom se Sarrijev tim budi i Spezia više nije imala nikakve šanse da dođe do bodova i Lazio bez većih problema lomi ovaj meč u svoju korist.

Do vodstva gosti dolaze u 36. minuti. Dosuđen je penal, a Ciro Immobile pogađa za 1:0.

U finišu prvog dijela još tri dobre šanse za goste. Nisu uspjeli zabiti drugi gol i na odmor se odlazi minimalnim vodstvom Lazija.

Nastavak donosi još dva pogotka u mreži Spezije. Fenomenalnu akciju odigravaju gosti u 52. minuti, a završava je Felipe Anderson za 2:0.

Tačka na ovaj meč stavljena je u 89. minuti. Rezervista Marcos Antonio pogodio je za konačnih 3:0.

Napomenimo da je Spezia u posljednjih pet minuta igrala s igračem manje jer je Athan Apadu isključen zbog dva žuta kartona.

Pred ovaj meč bilo je i problema među navijačima Lazija i policijom. Došlo je do žestokog sukoba na ulici i nekoliko osoba je povrijeđeno.

Na tribinama srećom nije bilo problema i gosti su ovacijama pozdravili svoje igrače.