back to top

PARIŽANI NASTAVLJAJU SA LOŠIM IZDANJIMA: Poraz na Parku prinčeva od Bajerna (VIDEO)

Fudbaleri Pari Sen Žermena poraženi su od minhenskog Bajerna u prvom meču osmine finala Lige šampiona na svom Parku prinčeva minimalnim rezultatom 1-0.

Oni tako nisu uspeli da stanu na put lošim izdanjima u domaćoj konkurenciji, koja se nastavljaju i u elitnom evropskom takmičenju.

Minhenski tim je od starta krenuo silovito na Parku prinčeva i uputio ukupno devet šuteva ka golu Điđija Donarume, nasuprot samo jednog domaćina.

To je već u prvom minutu učinio Čupo Moting, ali nije usledio šok već na startu jer je lopta prošla malo pored stative. Nisu ipak stajali gosti, ali to nije urodilo plodom do kraja prvih 45 minuta.

U 15. minutu je Kanselo uputio nešto između centaršuta i šuta, ali je lopta prošla pored stative, a prethodne pokušaje centaršuta novog igrača Bajerna su osujetili domaći fudbaleri i Donaruma.

U 26. minutu je pokazan i prvi žuti karton posle faula Bendžamina Pavara nad Nejmarom.

I Kingsli Koman je oprobao svoj udarac u 28. minutu, ali je lopta završila daleko preko gola i nije ugrozila italijanskog golmana. Dva minuta kasnije je Čupo Moting ponovo imao šansu, kada je dobro ispratio centaršut, ali je glavom uputio loptu nešto pored stative.

Potom je još nekoliko pokušaja da ugrozi gol imao Koman, ali je najveća pretnja bio Džošua Kimih, koji je u 43. minutu šutirao sa ivice šesnaesterca u donji levi ugao, međutim na visini zadatka bio je Donaruma.

Na poluvreme se otišlo bez golova, ali je došao ubrzo nakon povratka na teren. U 53. minutu Koman je iskoristio dobr centaršut Alfonsa Dejvisa i doneo prednost Bavarcima.

Ponovo je Donaruma svoj tim dva puta uzastopno spasao. U 62. minutu, kada je Čupo Moting mogao odličnim šutem da duplira prednost, kao i dva minuta kasnije kada je ponovo sprečio Kamerunca da se raduje golu, pošto se posle njegove odbrane zatresla samo prečka.

Potom je konačno usledio period igre u kom su Parižani preuzeli inicijativu, ali je u 73. minutu Mbapea koji je pobegao čuvarim zaustavio Jan Zomer. Slavlje je usledilo u 82. minutu kada je takođe Mbape zatresao mrežu, ali je prekinuto zbog intervencije VAR-a usled ofsajd pozicije.

Pavar je u drugom minutu zaustavnog vremena nepropisno zaustavio Mesija i dobio drugi žuti karton, ali je na taj način otklonjen rizk od primljenog gola i izjednačenja, do kog nije ni došlo do poslednjeg sudijskog zvižduka.