Partizan bolji od Napretka u “fudbalu na ledu” (VIDEO)

Po ledenom terenu u Kruševcu i snežnim uslovima, fudbaleri Partizana upisali su pobedu minimalnim rezultatom 1:0 nad Napretkom, u 20. kolu Superlige Srbije, nakon povratka sa pauze.

Bilo je pitanje da li će uopšte utakmica biti odigrana, pošto se na licu mesta pregovaralo o odlaganju, zbog čega je početak kasnio.

U 9. minutu je dobru šansu propustio mladi Jović, kada se našao sam pred golmanom posle centaršuta Dijabatea, ali je ćuvar mreže Petrić dobro odreagovao.

Zanimljiva situacija viđena je u 20. minutu, kada je lopta odskočila nakon povratnog pasa Filipovića, pa ju je Fejsa promašio i završila je u korneru.

Zatim je usledio period inicijative domaćina, o čemu najbolje svedoči činjenica da su tri puta uzastopno izvodili korner. Menjao se odnos na terenu, pa je usledio ponovo deo u kom je tim Gordan Petrića stvarao šanse, ali nije uradio ništa iole konkretnije.

Kazna je mogla da usledi u samoj završnici poluvremena, ali je Ljubomirac izglednu šansu prokockao šutirajući pravo u golmana Popovića.

Prvi šut ka golu nakon povratka na teren uputio je Filipović u 48. minutu, međutim lopta je otišla preko gola. U drugom poluvremenu bilo je još većih problema sa terenom, pa je dolazilo do čestih klizanja. Jedno takvo Vujačića pruzrokovalo je ozbiljnu opasnost pred golom crno-belih, ali je Filipović sustigao Marka Šarića i uklizao, izblokiravši šut.

Konačno je pogodak viđen u 61. minutu, kada je Partizan poveo. Odlično je dugu loptu primio Rikardo, prosledio je Dijabateu, koji je precizno šutirao, pa je lopta od stative završila u golu.

Mogli su Kruševljani do izjednačenja u 76. minutu, ali je opet spasilac bio Filipović, koji je uspeo da stigne do lopte ispred Stankovića nakon centaršuta Ljubomirca.

Sve je mogao da reši Bibras Natho u 88. minutu, posle odlične akcije gostiju. Izraelac je već prebacio golmana, ali ju je sa gol linije izbacio Kerkez!

Ni pet minuta nadoknade vremena nije bilo dovoljno da se rezultat promeni, a možda najizgledniju šansu je oštrim faulom sprečio Vujačić, kada je zaustavio kontru domaćina.

Napredak: Petrić – S. JovanovićKerkezĐekovićVukajlović – Putinčanin, Stanković – Ljubomirac, Bastajić (od 71. Knežević), Čečarić (od 71. Rosnup) – Šarić (od 81. Đ. Jovanović). Trener: Dušan Đorđević.

Partizan: Popović – Filipović, Marković, Vujačić, Šehović – Fejsa, Andrade (od 71. Belić) – Dijabate, Natho, Jović (od 77. Menig) – Rikardo. Trener: Gordan Petrić.