Partizan slavio, golman Kruševljana sprečio ubedljiviju pobedu (VIDEO)

Fudbaleri Partizana ostvarili su pobedu u odloženoj utakmici 5. kola Superlige Srbije, pošto su na svom stadionu bili bolji od kruševačkog Napretka minimalnim rezultatom 1-0.

Delovalo je da crno-beli mogu i do mnogo ubedljivijeg trijumfa, ali je na golu gostujuće ekipe blistao iskusni čuvar mreže Nikola Petrić.

Krenuo je tim Gordana Petrića veoma ofanzivno od samog starta i stvorio mnogo prilika.

Već u 7. minutu je golman Kruševljana Nikola Petrić skinuo zicer sa pet metara Kvinsiju Menigu, kog je pronašao Fusein Dijabate.

I tri minuta kasnije se čuvar mreže gostiju našao u glavnoj ulozi, kada je pronikao nameru Rikarda da mu šutira kroz noge.

Šut je oprobao i Urošević, kada je u 19. minutu sa preko 20 metara šutirao pored gola, nakon što je došao do lopte posle intervencije Vukajlovića.

Nastavili su se intenzivni napadi Partizana tokom čitavog poluvremena, a sve se konačno isplatilo u 31. minutu.

U 30. minutu je Petrić sprečio još jednu izglednu šansu crno-belih, kada je skinuo udarac Rikarda, ali već u nastavku akcije više nisu gosti mogli da odolevaju. Do lopte je stigao Menig, a u produžetku akcije Urošević namesio loptu Vujačiću koji je snažnim udarcem doveo domaće do prednosti od 1-0.

U 37. minutu umalo nije došlo do izjednačenja. Posle centaršuta Krstića iz slobodnog udarca sa desne strane, odlično je skočio Kerkez, a lopta od stative završila u rukama Popovića. Nakon toga usledila je i provera kako bi se utvrdilo da li je lopta prešla gol-liniju, što su tražili iz Napretka.

Ovo kao da je ohrabrilo gostujuće fudbalere, koji su bili daleko ofanzivniji u završnom delu prvog poluvremena.

U poslednjem minutu prvog dela ozbiljno je pripretio Matić posle kontre, ali je odličnom intervencijom golman Popović sačuvao prednost svom timu.

TSC nastavio sa sjajnim partijama, pobeđen i Voždovac

Nisu popustili Kruševljani ni posle povratka na teren. Već nakon tri minuta usledila je nova kontra, ponovo u režiji Bastajića i Matića, koji je šutirao preko gola.

Posle nasrtaja protivnika, Partizan umalo nije duplirao prednost u 54. minutu posle velike greške Bolhe, koji je na ovom meču povučen na poziciju štopera. Posle šuta Meniga u ovoj prilici još jednom je Petrić spasao gol, ali je malo falilo da se odbije od Kerkeza i da mu bude upisan autogol.

Ponovo se težište igre preselilo na polovinu gostiju, a još jednu intervenciju upisao je Petrić posle snažnog udarca Traorea.

U 72. minutu Vujačić je propustio izglednu šansu da postigne i drugi gol na ovom meču. Posle centaršuta Meniga štoper se našao sam pred golom protivnika, ali je bio neodlučan i odlučio da uposli Uroševića, pa je akcija ostala neuspešna.

Do kraja meča se igra smirila i nije bilo mnogo konkretnih šansi.

Strelac: Vujačić 31′

PARTIZAN (4-2-3-1): Popović – Filipović, Vujačić, Saničanin, Urošević – Traore, Belić – Dijabate (od 86. Andrade), Natho, Menig (od 76. Pavlović) – Rikardo.

NAPREDAK (3-5-2): Petrić – Bolha, Kerkez, Prijović (od 58. Mičin) – Vukajlović, Putinčanin, Krstić (od 83. Stevanović), Šarić (od 58. Jovanović), Čečarić (od 58. Pantić) – Bastajić, Matić.