POBEDA ZVEZDE NA KROVU: Mijatoviću dovoljan minut da majstorijom “razbije” odbranu Voždovca (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde ne staju ni nakon što su obezbedili titulu, a samim tim i treće učešće u grupnoj fazi Lige šampiona, nekoliko kola pre kraja prvenstva. Večeras su u 4. kolu plejofa Superlige slavili na gostovanju protiv Voždovca sa 2-0.

Trener Milojević koristi utakmice bez rezultatskog značaja da pruži šansu, uglavnom mlađim igračima, koji nisu mnogo igrali ranije, a oni uglavnom to koriste na najbolji način. Ponovo su bekovske pozicije zauzeli Živković i Azarov, dok je od starta igrao i mladi štoper Leković i činio spoj mladosti i iskustva sa Dragovićem. Izmenjen poslednji bedem je kompletirao i golman Nikola Vasiljević, koji je stao na gol umesto nezamenjivog kapitena Borjana i dobro odradio posao u retkim prilikama kada ga je bilo.

Samo što je počela utakmica, gosti su već poveli. U 6. minutu je posle centaršuta Kange iz kornera Aleksandar Pešić zakucao glavom loptu u bliži ugao gola za prednost od 1-0.

I prethodno je posao imao golman Katić, pošto je zaustavio pokušaj Jegora Pruceva već u drugom minutu.

Nisu fudbaleri Zvezde na talasu prvog gola nastavili u istom ritmu, već se desilo upravo suprotno – igra se smirila i nije bilo uzbuđenja gotovo do 25. minuta, kada je Ivanić šutirao pored gola posle kombinacije sa Mitrovićem.

To je označilo početak novog naleta, ali je domaćin uspeo da sačuva gol, umnogome i zahvaljujući čuvaru mreže Katiću, koji je odbranio nekoliko pokušaja da se duplira prednost.

Dva puta je zaustavio strelaca prvog gola, a dobru šansu nije uspeo da realizuje ni Leković nakon kornera, kada mu je izmakao prvenac u seniorskom pogonu.

Nije upalio ni verovatno najatraktivniji momenat u prvom poluvremenu, kada je Lazar Nikolić raspalio i pogdio prečku, nakon čega lopta zamalo nije prešla gol-liniju. 23-godišnji desni bek maksimalno koristi minutažu u završnici sezone, iako se dobro pokazao i na pripremnim utakmicama tokom zime.

Prvu šansu u drugom delu utakmice imao je Pantović, koji je već u 47. minutu uputio snažan šut ka golu Vasiljevića, ali je zamalo bio neprecizan. Crveno-beli, na ovoj utakmici u plavim dresovima, pretili su potom preko centaršuteva. Prvo je posle lopte Kange Pešić nedovoljno snažno zahvatio loptu, pa ju je Katić lako uhvatio, a potom je Nikolić sa svog boka oštro centrirao, ali je na mestu bila odbrana domaćih, pa je iz svega proizašao samo korner.

Golman Voždovca bio je uspešan i u 56. minutu, kada je direktno još jednom spasao svoju ekipu sprečivši Mitrovića da realizuje veliku šansu.

Tek što je ušao u igru, prednost je duplirao Jovan Mijatović, koji je u 72. minutu jednim potezom razbio bunker domaćih, kada je nasamario četvoricu protivničkih igrača i rutinski smestio loptu u malu mrežu.

Imao je pet minuta kasnije još jednu dobru priliku da na drugoj strani ugrozi gol Pantović, koji se dobro fintom oslobodio Kange, ali je šutirao preko gola. Ubrzo je isti igrač mogao da se nađe i u ulozi asistenta, da Vasiljević nije odlično intervenisao i sprečio Burmaza da glavom postigne gol posle njegovog centaršuta.

Do kraja nakon toga nije bilo većih uzbuđenja niti promene rezultata.

VOŽDOVAC: Katić – Zečević, Damjanović, Đorđević – Ivezić (od 81. Stoisavljević), Jočić, Nešković (pd 64. Matić), Đuričić – Pantović, Vujanović – Burmaz (od 81. Kadrić)

CRVENA ZVEZDA: Vasiljević – L.Nikolić, Leković, Dragović, Azarov – Kangva (od 60. Nikolić) – Kanga – Prucev (od 64. Mituljikić), Ivanić (od 71. Katai), S.Mitrović (od 71. Mijatović) – Pešić (od 60. Rakonjac)