Pogledajte kako je Maguire skrivio gol u 7. minuti protiv Seville!

Sevilla je povela 1:0 protiv Manchester Uniteda u uzvratnom susretu četvrtfinala Europa lige. Kapetan mančesterskog kluba Harry Maguire dodao je golmanu Davidu de Gei, a on mu je odmah vratio loptu. Maguirea su potom okružila trojica suparničkih igrača, a Erik Lamela je blokirao njegovo novo dodavanje. Lopta se odbila prema golu Uniteda, uzeo ju je Youssef En Nesyri i zabio za vodstvo španjolskog kluba.

Podsjetimo, prva utakmica završila je 2:2. Iako je momčad trenera Erika ten Haga vodila 2:0 pogocima Marcela Sabitzera iz 14. i 21. minute, Sevilla je došla do izjednačenja. Tyrell Malacia zabio je autogol u 84. minuti, a Maguire je isto učinio u sudačkoj nadoknadi, što znači da je sada tragičar drugu utakmicu u nizu.

Najskuplji branič u povijesti
Maguire je 30-godišnji engleski stoper i najskuplji branič u povijesti nogometa. Manchester United ga je 2019. godine doveo iz Leicester Cityja za 87 milijuna eura. Javnost ga nerijetko krivi za brojne poraze engleskog kluba. Ugovor s Unitedom vrijedi mu do ljeta 2025. godine.