Pogledajte sramotnu odluku sudije zbog koje je Sarajevo u 96. minuti ostalo bez pobjede!

Pomalo nevjerovatna situacija viđena je u meču između Sarajeva i Sloge u 96. minuti kada je Bordo tim postigao gol za 2:1 i pobjedu, no sudija Elvedin Topuzović iz Tuzle, iako je prvobitno priznao pogodak, poništio ga je nakon asistencije pomoćnika.

Sarajevo je u finišu meča žestoko napadalo prema golu Sloge, a nakon što su propustili nekoliko šansi, u posljednjim sekundama su postigli pogodak i činilo se, došli do pobjede. Ipak, iako je glavni sudija Elvedin Topuzović priznao gol, njegov pomoćnik je signalizirao faul i sudija je to poništio.

Na snimku, koji možete pogledati ovdje, zaista se ne može vidjeti bilo kakav prekršaj niti razlog zbog kojeg je Sarajevu poništen gol koji je postigao Renan Oliveira, pa se slobodno može reći da je Bordo tim žestoko oštećen u ovom susretu.

Čak je i trener Mirza Varešanović, iako članovi stručnog štaba po pravilima ne smiju komentarisati suđenje, rekao da je njegov tim pokraden.

“100 posto smo oštećeni, kada smo postigli gol glavni sudija je pokazao na centar, a onda je pomoćni nešto rekao, a nije mi jasno kako pomoćni može bolje vidjeti od glavnog koji je bio bliži”, rekao je Varešanović.

Sarajevo naredni meč igra protiv Leotara u gostima.