back to top

Povijesna katastrofa Tottenhama u derbiju. Primio pet golova u prvih 20 minuta!

Newcastle je domaćin Tottenhamu u derbiju 32. kola Premiershipa. Utakmica se igra od 15 sati. U samo prvih 20 minuta natrpao je goste, za koje Ivan Perišić igra na lijevom boku.

U prvih devet minuta Newcastle je zabio tri gola. Nakon pauze od 10 minuta slijedila su još dva
U drugoj minuti Jacob Murphy zabio je svoj i prvi gol Newcastlea. Četiri minute kasnije Joelinton je povisio na 2:0. U devetoj minuti Murphy je postigao svoj drugi i Newcastleov treći gol. Nakon što mu je natrpao čak tri gola u samo sedam minuta, domaćin je gostima dao deset minuta poštede te nastavio gdje je stao. Alexander Isak je golovima u 19. i 21. minuti povisio na 5:0.

Ovo je drugi najbrži slučaj postizanja pet golova u povijesti engleskog prvenstva. Jedini kojima je to uspjelo ranije nego što su sada to uradili igrači Newcastlea protiv Tottenhama, bili su nogometaši Manchester Cityja protiv Watforda 2019. Njima je za pet golova suparniku trebalo prvih 18 minuta.

Višestruko povijesna golijada
Ujedno, ovo je prvi put Newcastleu da je postigao pet golova u prvom poluvremenu premierligaške utakkmice, kao što je Tottenham prvi put u povijesti primio pet golova u prvom poluvremenu prvenstvenog meča.

Newcastle je tako sedam kola prije kraja prije polovice prvog poluvremena osigurao ogromnu pobjedu. Naime, s Tottenhamom se bori za mjesto koje vodi u Ligu prvaka, a sada mu na trećem mjestu bježi šest bodova uz utakmicu manje od Spursa.