REMI FENJERAŠA: Lalatović na pragu ispadanja iz Superlige, strelci bivši igrač i nesuđeno pojačanje Zvezde (VIDEO)

Fudbaleri poslednjeplasirane Mladosti GAT iz Novog Sada remizirali su (1-1) na stadionu „Karađorđe“ u duelu timova sa severa zemlje protiv subotičkog Spartaka, u 4. kolu plejaut zone Superlige Srbije.

Pošto je osvojen samo bod, tim Nenada Lalatovića je ostao na dnu tabele sa 28 bodova, jednim manje od niškog Radničkog i imenjaka iz Lučana, ali i sa utakmicom više.

Domaćin je poveo u 57. minutu golom glavom bivšeg igrača Crvene zvezde, ali i Spartaka, Nemanje Milića. Njemu je posle akcije po levoj strani centrirao aktuelni igrač crveno-belih na pozajmici u Mladosti Jovan Mituljikić. Golman Manojlović je uspeo da odbrani ovaj šut napadača novosadskog kluba i bivšeg saigrača iz Zvezde, ali je lopta ipak prešla gol-liniju.

Izjednačenje i konačan rezultat postavio je preciznim šutem u 84. minutu Edmund Ado, veliko zimsko pojačanje, za koga je dugo bila zainteresovana i Crvena zvezda.

U završnici je borba kulminirala sa dva crvena kartona. Prvo je dodeljen Šimuri, koji je na samoj granici šesnaesterca zaustavio u kontri Brazilca Kristijana Danijela Del Bela.

Nešto kasnije je direktan crveni karton pokazan i Marku Bugarinu, pa je Spartak završio utakmicu sa devet igrača na terenu, ali se donekle isplatilo jer su sačuvali bod.