ŠAMPION RASPOLOŽEN PRED DERBI: Rutinska pobeda Zvezde u Ivanjici, Katai dvostruki asistent, Pešić se upisao (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde napravili su dobru uvertiru pred Večiti derbi sa Partizanom, savladavši na gostovanju Javor sa 2-0, u okviru 23. kola Superlige Srbije.

Prva velika pretnja gostiju viđena je u 16. minutu kada je Katai šutirao glavom posle kornera, ali je lopta završila malo pored stative. Odmah nakon toga je domaćin mogao da ugrozi Borjana, ali je Kembel šutirao pored gola.

Bila je Zvezda ofanzivna i konkretna, ali ipak nije bilo golova dugo. Ubrzo je mladi čuvar mreže Manojlović sprečio Bukarija da zatrese mrežu, nakon čega ni Pešić, do kog se lopta odbila, nije bio uspešan.

Zanimljiva situacija viđna je u 25. minutu, kada je Borjan sprečio kontru Javora tako što je izašao daleko iz svog polja i mirno intervenisao u stilu pravog štopera.

Konačno je Zvezda došla do gola u 38. minutu utakmice. Katai je šutirao, a lopta je udarivši u Aleksandra Pešića promenila smer i završila u golu. Zvanično je upisan prvi pogodak za Zvezdinog špica u nastavku sezone.

U samoj završnici prvog dela igre umalo Milunović nije duplirao prednost, ali iz svoje situacije nije uspeo glavom da matira golmana domaćih po drugi put.

Dukure je mogao ozbiljno da ugrozi Zvezdu u 51. minutu kada je šutirao sa distance, da Milan Borjan nije bio na visini zadatka i odbranio, pa je lopta završila u korneru.

Aktuelni šampion je duplirao prednost u 56. minutu preko Mitrovića. Ponovo se u ulozi asistenta našao Katai, ovog puta mnogo „svesnije“ nego kod prvog gola. On je prošao po levoj strani i „poslužio“ svog daleko mlađeg saigrača za pogodak.

Mogao je ubrzo mladi krilni fudbaler i do drugog gola, ali nije iskoristio čistu situaciju posle duplog pasa sa Pešićem. Posle perioda u kom se činilo da se samo čeka kraj, u kom nije viđeno dobrih šansi, dok su oba trenera napravila po nekoliko izmena, Javor je imao priliku da prepolovi zaostatak u poslednjem minutu regularnog dela utakmice. Gigić je petom prevario dvojicu fudbalera nadomak gola, ali se isprečio Dragović.

JAVOR : Manojlović – Ilić, Kopitović, Obradović, Miletić – Dukure (od 71. Đurić), Adamović (od 87. Vukašinović) – Gojković (od 71. Ratković), Bosić (ocd 87. Eliomar), Kembel (od 71. Tanko) – Gigić.

CRVENA ZVEZDA : Borjan – Vigo (od 86. L. Nikolić), Milunović, Dragović, Rodić (od 80. Azarov) – Mijailović (od 66. Eraković), Kanga (od 80. Srnić) – Bukari, Katai (od 66. Kangva), Mitrović – Pešić.