Schalke pobijedio Herthu 5:2 i pobjegao s dna ljestvice!

U prvoj utakmici 28. kola njemačkog nogometnog prvenstva Schalke 04 je na svom terenu svladao berlinsku Herthu sa 5:2 te joj tako prepustio posljednje mjesto na ljestvici. Schalke je poveo sa 2:0 u uvodnih 15 minuta golovima Skarkea (3)’ i Bueltera (14′), na 2:1 je pred sam kraj prvog poluvremena smanjio Jovetić (45+3′).

Domaća momčad je preko Teroddea (48′) i Bueltera (78′) povisila na nedostižnih 4:1 prije no što je Richter (84′) pogodio za 4:2. Igrača Herthe protivnik je slučajno raskrvario u toj akciji, tako da su liječnici morali intervenirati.

Konačnih 5:2 postavio je Kaminski (90+2′) prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca u sudačkoj nadoknadi. Filip Uremović odigrao je čitav susret za Herthu kod koje je Ivan Šunjić ostao na klupi. Schalke je skočio na 16. mjesto ljestvice s 24 boda, dva više od posljednje Herthe. Vodi Bayern s 58 bodova, dva manje ima druga Borussia Dortmund.