Siti deklasirao Lajpcig, Haland za sat vremena brojao do pet (VIDEO)

U revanš meču osmine finala Lige šampiona, fudbaleri Mančester junajteda su deklasirali Lajpcig rezultatom 7:0.

Prvi pogodak na meču je postignut nakon diskutabilnog jedanesterca, a Haland je bio precizan sa bele tačke. Dva minuta kasnije već je bilo 2:0, šutirao je Kevin De Brujne, lopta se odbila od prečke, ali je do nje najbrže stigao Holand i udarcem glavom dao novi gol u mrežu gostiju i njegov jubilarni 30. u 25. meču Lige šampiona.

Međutim, Građani se tu nisu zaustavili i nakon ta dva pogotka, ređale su se prilike i poluprilike sve do drugog minuta sudijske nadoknade vremena prvog poluvremena kada je odbijenu loptu od stative Amadu Haidara pokušao da izbaci u polje, ali nije mogao od Holanda, koji tako postiže svoj treći gol za ogromnih 3:0.

Nastavio je tim Pepa Gvardiole u istom ritmu i u drugom poluvremenu, najpre je Gundogan u 49. minutu postigao pogodak, a onda ponovo fantastični Holand, još dva gola za tri minuta, njegov četvrti i peti pogodak u 54. i 57. minutu.

Konačan rezultat postavio je Kevin de Brujne u 90+2. minutu – 7:0.